Araç Kiralamada Kalitenin Adresi: Carvento

Araç kiralama bireysel ve kurumsal olarak faydalanılan bir hizmettir. Bununla birlikte araç kiralama hizmetinin bir bakıma turizm ile kader birliği yaptığını söylemek pek de yanlış sayılmaz.

Araç Kiralamada Kalitenin Adresi: Carvento

Araç kiralama yerli ve yabancı turistlerin yaz tatillerini konforlu ve keyifli bir şekilde geçirmek amacıyla sıklıkla yararlandığı bir hizmettir. Özellikle yaz tatili ve bayram dönemlerinde araç kiralama hizmetlerine gösterilen yoğun ilgi nedeniyle erken rezervasyon yapılması son derece önemli olup araç kiralama ile tatil planlaması yapmak güzergahı istenilen şekilde belirleme ve herhangi bir tura bağlı olmak zorunda kalmama imkanını sağlar. Yaz turizmi araç kiralama hizmetlerinden yararlanmak ve tatilinizin tadını doyasıya çıkarmak için Carvento ile iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca kaliteli ve ekonomik fiyatlı ticari araç kiralama ve hafif ticari araç kiralama hizmetleri içinde Carvento’yu tercih edebilirsiniz.

Özellikle ekonomik dalgalanmalar sonucunda araç fiyatlarında, vergilerinde, araç bakım ve sigorta bedellerinde hızlı artışlar yaşanmasına bağlı olarak işletmeler araç ihtiyaçlarını satın alım yerine ticari araç kiralama ve hafif ticari araç kiralama hizmetleri ile karşılamayı tercih etmektedir. Bu sayede işletmelerin karlılığına da büyük katkı sağlanması mümkündür. Araç kiralama hizmetlerinin işletmelerin maliyetlerini önemli ölçüde düşürmesine bağlı olarak her geçen daha çok sayıda ve farklı ölçekteki işletme araç kiralama hizmetine başvurmaktadır. Araç kiralama sektöründe kaliteyi zirveye taşıyan lider isim Carvento farklı özelliklere sahip araçlardan oluşan geniş filosu ve ekonomik özellikleri dolayısıyla çeşitli ölçeklerdeki işletmelerin farklı ticari ve hafif ticari araç ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

Ticari araç kiralama ve hafif ticari araç kiralama hizmeti alan işletmeler, araç satın alma halinde kullanmak zorunda kalacakları sermayelerini işlerini büyütme amacıyla kullanma imkanını elde ederler. Araç satın almak isteyen ancak nakit sermayesi bulunmayan işletmeler araç satın alımını genellikle kredi kullanarak gerçekleştirirler. Araç kiralama hizmeti almaları halinde ise bankalar nezdindeki kredibilitelerini yine işletmelerine yatırım yapma amacıyla kullanabilirler. Araç kiralama hizmeti alan işletmeler trafik sigortası, MTV, kasko ve diğer operasyonel işlemlerin yarattığı operasyonel süreçlerle uğraşmak zorunda kalmazlar. Tüm bunların yanı sıra periyodik bakım, lastik ve arıza gibi ek maliyetlerin de üstlenilmesi gerekliliği ortadan kalkar.

Carvento sektörünün öncü ismi olarak müşterilerine sunduğu kaliteli ve ekonomik araç kiralama hizmetleri sayesinde birçok farklı avantaj sağlar. Araç satın alım işlemlerinden kaynaklanan araç tescil ücreti, trafik müşavirliği ve vekalet ücreti gibi zorunlu ücretler, araç kiralama hizmetlerinin tercih edilmesiyle birlikte ortadan kalkar. Yazlık ve kışlık lastik ücretleri ile araçların periyodik bakımı gibi ek ödemeleri yapma gerekliliği araç kiralama hizmetiyle ortadan kalkan işletmeler araç kiralama hizmetine ilişkin faturaları gider olarak gösterme ve vergiden düşme imkanına sahiptirler.
Araç Kiralama Hizmeti ile Konforunuzu Artırın

Carvento araç kiralama hizmetlerinden yararlanan bireysel ve ticari işletmeler, araç  kiralama hizmetlerinden yararlandıkları süre boyunca pek çok kaliteli ve kapsamlı hizmet almaktadır. Türkiye genelinde anlaşmalı 360 adet servis noktası olan Carvento yaygın hizmet ağı sayesinde hızlı, kaliteli ve kesintisiz hizmetler sunma konusunda haklı bir iddiaya sahiptir. 7/24 Assistance hizmeti sunan Carvento anlaşmalı lastik servislerinde lastik değişimi, depolama hizmetleri ile sigorta poliçeleri kapsamında ücretsiz yol yardımı gibi pek çok hizmet diğer bir deyişle ihtiyaç duydukları her an müşterilerine destek sağlamaktadır. 

İşletmeler ticari araç kiralama ve hafif ticari araç kiralama hizmeti alarak maliyetler konusunda oldukça avantajlı bir hale gelirler. Özellikle uzun dönem ticari araç ve hafif ticari araç kiralama hizmetlerinden yararlanılarak maliyetlerin araç satın almaya oranla çok daha uygun rakamlara çekilmesi mümkündür. Araç kiralama hizmetlerinden yararlanan işletmelerin araç satın alımı durumunda karşı karşıya kaldığı sigorta, vergi, bakım onarım ile benzeri giderler Carvento tarafından karşılandığından işletme açısından önemli bir kazanç oluşur. Bu sayede işletmelerin üzerinden ekstra yükler alınmış olur.

Farklı ölçeklerdeki işletmelerin sıklıkla başvurduğu araç kiralama hizmetleri özellikle büyük ölçekli işletmelerde zaman zaman ortaya çıkan farklı marka, model ve özelliklerdeki araç ihtiyaçlarının karşılanması için en etkili yöntemdir. Değişen ve gelişen ihtiyaçlar kapsamında, kiralanan araçların markaları ve modellerinin değiştirilebilir olması sayesinde farklı araçların alım-satımının yapılması gerekliliği ortadan kalkar. Tüm bu süreçler sonunda işletmeler ihtiyaçlarını karşılayacak özellikte araçlara son derece ekonomik, hızlı ve kaliteli bir hizmetle ulaşma imkanını elde edebilirler.

Ticari işletmeler nezdinde maliyet ve operasyonel yük oluşturan temel unsurların başında araç vergileri ve periyodik bakımları ile bunların takip edilmesi süreci gelir. Araç kiralama hizmeti alındığı durumlarda operasyonel süreçler Carvento tarafından takip edilmekte ve işletmeler açısından önemli bir konfor sağlanmaktadır.

Hem bireyler hem işletmeler açısından ikinci el araç satışı süreci zorlu bir hal alabilir. İkinci el araç satışı ile birlikte araçlarda değer kaybı yaşanması ve aracın istenilen fiyata satılamaması gibi birtakım sorunlarla karşı karşıya kalınabilir. Carvento araç kiralama hizmetinden yararlanmak işletmelerin zaman içinde araçlarda yaşanması olası değer kaybından dolayı zarara uğramasını da engeller.

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2022, 13:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER