Antikas'a uluslararası ödül

Zeytinyağı Dünya Sıralamasında (EVOO World Ranking) en prestijli beş yarışmadan biri kabul edilen Londra Uluslararası Natürel Sızma Zeytinyağı Yarışması’nda, bu yıl gümüş madalyayı Antikas Zeytinyağı kazandı. Soma merkezli Antikas Zeytinyağı kurucusu Ertuğrul Özcan, sağlık bileşenleri yüksek ve en kaliteli zeytinyağını üretmeye odaklandıklarını söyleyedi.

Antikas'a uluslararası ödül

 Antikas, geçtiğimiz günlerde Zeytindostu Derneği tarafından düzenlenen 14. Ulusal Naturel Sızma Zeytinyağı Kalite Ödülleri ile Anatolian Uluslararası Zeytinyağı Yarışması Blend Kategorisi’nde altın madalya sahibi olmuştu. Uluslararası yarışmaların, kalitelerinin iç pazarda ve uluslararası alanda tescil edilmesi anlamında çok önemli olduğunu belirten Özcan “Henüz yeni markalaşmamıza rağmen, Türk zeytinyağını yurtiçi ve yurtdışında temsil etmenin gururunu yaşıyoruz. Bu markamız için avantaj, ülkemiz için güzel bir adım. İnanıyoruz ki Türk zeytinyağı yakında hak ettiği değeri görecek” dedi.
 

“İşimizi keyifle yapıyoruz”
Bu işte en büyük destekçilerinin oğulları Özgün ve Oğuz olduğunu belirten Özcan, başarılarının arkasında kocaman bir ekip ruhunun yattığını söyledi. Özcan “Zeytinlerimizin bakımını ve toplama sürecini üstlenen mükemmel bir ekibimiz var. Bu işte el emeği çok önemli. 2.5 ay süren hasat döneminde her sabah erken saatlerde evlerimizden çıkıp aynı heyecanla bahçemize gidiyoruz. Zeytinler her gün sıkım için fabrikaya gidiyor, hava ve ışık ile temas etmeden krom çelik tanklara doldurulup dinlenmeye bırakılıyor, filtreden geçirilip müşterilerimize gönderiliyor. İşimizin her aşamasından keyif alıyoruz. Bu arazileri bize bırakan, bize bu işi sevdiren atalarımızın ruhu şad olsun” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER