"Adınızı 'Cumhuriyet Heykel Partisi' yapın!"

AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan, Buca'da gazeteci Bekir Coşkun'un heykelinin yapılmasına tepki göstererek, CHP’lilere “Adınızı Cumhuriyet Heykel Partisi yapın da rahatlayın” dedi.

"Adınızı 'Cumhuriyet Heykel Partisi' yapın!"

Usta gazeteci Bekir Coşkun, 18 Ekim 2020 günü sonsuzluğa göç etti.  Coşkun'un adı vefa duygusuyla sokaklara, caddelere, parklara verilmeye başlandı.

Buca Belediyesi yapımı süren yeni bir parka efsane yazarın adını vermeyi kararlaştırdı. Ayrıca, Bekir Coşkun'un heykelinin dikileceği açıklandı. Karar, aralık ayı meclis toplantısında oybirliğiyle alındı.

ALPAY ÖZALAN HEYKELE TEPKİ GÖSTERDİ
Belediye meclisinde tüm siyasi parti üyelerinin oybirliğiyle alınan karar sonrası AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan açıklamalarda bulundu.

Sanatçıların atölyede Bekir Coşkun heykeli çalışmasının fotoğrafını paylaşan eski milli futbolcu olan Özalan, Twitter hesabından şöyle yazdı:

“En son ayı heykeli ve maskeli heykel ile gündeme gelen CHP'li Buca Belediyesi 2 metre yüksekliğinde Bekir Coşkun heykeli yaptırıyor. Adınızı ‘Cumhuriyet Heykel Partisi yapın da rahatlayın, halk ile alakanız yok ne de olsa.”

ADALET İLE İŞİNİZ YOK
Özalan'a ilk tepki CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan'dan geldi. Arslan, Twitter mesajında şöyle karşılık verdi:

"Sayın Alpay Özalan, inşallah sana da sağlığında İzmir'de Metin Oktay gibi heykelinin dikilmesi nasip olur. Parti ismi önerisine gelince, sadece ‘Kalkınma Partisi' size yeter. Zaten ‘Adalet' ile işiniz yok.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER