Abdülkadir Selvi yazdı: Ekonomi sorununu hangi parti çözer?

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, yapılan anketlerde “Sizce Türkiye’nin en önemli sorunu nedir?” sorusuna verilen yanıtları köşesine taşıdı

Abdülkadir Selvi yazdı: Ekonomi sorununu hangi parti çözer?

İşte Selvi'nin o yazısı;

"Sizce Türkiye’nin en önemli sorunu nedir?” sorusuna partilere göre verilen yanıtlara dikkatinizi çekmek istiyorum. Çünkü orada çok önemli bir veri var.

AK Partililerin yüzde 44.9’u, MHP’lilerin yüzde 32.7’si, CHP’lilerin yüzde 52.1’i, İYİ Partililerin yüzde 52’si, HDP’lilerin yüzde 31.6’sı ekonomi diyor. Bu sonuçlar da gösteriyor ki ekonominin bir numaralı sorun olduğu konusunda iktidar ve muhalefet ayrımı yok.

HANGİ PARTİ ÇÖZER

İşte bu noktada muhalefetin şapkayı önüne koyup düşünmesi gerekiyor. Çünkü yaşanan ekonomik zorluklara ve pandemi sürecinin siyasi depremlere yol açan etkisine rağmen Türk halkı bu sorunu CHP ya da İYİ Parti çözer demiyor. AK Parti ve Erdoğan çözer diyor.

Ankete katılanların yüzde 29.2’si AK Parti çözer diyor. CHP çözer diyenlerin oranı ise 19.2’de kalıyor. HDP çözer diyenlerin oranı yüzde 5.6 olurken, İYİ Parti çözer diyenler yüzde 3.6 çıkıyor. MHP çözer diyenlerin oranı yüzde 3 olurken, Ali Babacan’ın partisi çözer diyenler ise 0.8’de kalıyor. Neredeyse Doğu Perinçek’in partisi ile aynı seviyede.

MAZERET DEĞİL, ÇÖZÜM

Erdoğan sahadan beslenen bir lider. Sorunu tespit ettikten sonra mazeretlere sığınmak yerine hızla çözüme odaklanıyor. O nedenle, söz konusu ekonomiyse Erdoğan’ı izlemeye devam edin diyorum.

Yazının tamamını okumak için tıklayınız...
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER