Abdulkadir Selvi'den 5 ay arayla aynı yazı...

Abdülkadir Selvi, Şubat 2020'de yazdığı yazıda geçen ve MGK'da yaşandığını iddia ettiği bir anekdotu bu kez de isim değiştirip yazdı. Yaşandığı iddia edilen olaysa 'Gülen'i bitirme planı' olarak kamuoyuna yansıyan MGK toplantısında geçiyor.

Abdulkadir Selvi'den 5 ay arayla aynı yazı...

Yaklaşık 5 ay önce yazdığı yazıda Erdoğan'ın bir MGK toplantısında dönemin Jandarma Genel Komutanı Şener Eruygur'a 'Kes ulan' diye bağırdığını yazan Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, bugünkü yazısında ise Erdoğan'ın bu kez bir başka komutana 'Kes ulan' diye bağırdığını iddia etti.

13 Şubat 2020 tarihli yazıda Selvi, "Bir MGK toplantısında ise Jandarma Genel Komutanı Şener Eruygur hükümeti itham eden bir konuşma yapıyor. Başbakan’ın uyarmasına rağmen Eruygur aynı tonda konuşmasını sürdürünce, Erdoğan masaya vurup “Kes ulan!” diye bağırıyor." diyerke Erdoğan'ın Şener Eruygur'a 'Kes ulan' diye bağırdığını iddia etmişti.

Selvi, bugünkü yazısında ise Erdoğan'ın bu ifadeyi bu kez dönemin Hava Kuvvetleri Komutanı Cumhur Asparuk için kullandığını iddia etti. Selvi, söz konusu iddiayı köşesinde şöyle yazdı: MGK toplantısında Hava Kuvvetleri Komutanı Cumhur Asparuk, irtica konulu uzun konuşmasında hükümeti hedef alınca Başbakan Erdoğan önce “Doğru konuşmuyorsun” diyor. Konuşmasını bitirmesi için uyarıyor. Ama Asparuk konuşmaya devam edince masaya sert bir şekilde vurup “Kes ulan” diye bağırıyor.

ERDOĞAN, 'GÜLEN'İ BİTİRME PLANI' İÇİN BU TEPKİYİ GÖSTERMİŞ!
Aslıdna söz konusu iddia yeni değil. 2013 yılında Ülke TV ekranında yayınlanan En Sıradışı programında Taraf'ın manşetten duyurduğu MGK 'da alınan “Gülen'i Bitirme” kararı konuşuldu.

Programa konuk olarak katılan Ülke TV Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk, MGK 'da Başbakan Erdoğan'ın Şener Eruygur'a “kes lan” dediğini iddia etti.

Hasan Öztürk o tarihte MGK'da yaşandığı iddia edilen söz konusu olayı şöyle anlattı; “Şener Eruygur hazirunu selamladıktan sonra cebinden bir kağıt çıkartıp okumaya başlıyor, 'Bu iktidar zamanında cemaatlere şöyle yapıldı, İrtica şöyle hortladı, gericiler şöyle yaptı, gericiler kadrolara şöyle dolduruldu ' derken oradan bir ses yükseliyor 'Kes lan!' ve toplantı o anda duruyor. Toplantı bitiyor. 'Kes, yeter ' diyen isim Başbakan Erdoğan.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER