Göztepe ve Altay kurtuluyor mu?

2019 baharında biliyorsunuz pandemi geldi, o sezon (2019-20) TFF Süper Lig'den düşmeyi durdurdu!  Ertesi sezon 21 takımla oynandı.  

Bu sezon lig 20 takımla oynanıyor ve önceki sezon gibi 4 takım düşecek, 2022-23'te de 4 takım düşecek ve 2023-2024'te takım sayısı yeniden 18 olacak. 

Peki kimler düşecek?
Sıkı durun; kulağı delik ve spor konularında çok bilgili ve geniş bir çevresi olan arkadaşımın söylemleri ve yazdıklarına göre, hiçbir takım düşmeyecek!  

Lig sonunda şampiyon ve lig tescil edilecek ama düşme olmayacak tıpkı iki sezon önce olduğu gibi... 
Bilgisine ve söylemlerine, yazdıklarına güvendiğim arkadaşım, şu soruyu da soruyor: 

Bunu neye dayanarak öne sürüyorum?
Yanıtı: Lig oynanırken TFF, MHK Başkanını istediğini yapmayınca istifaya zorluyorsa; yeni gelen MHK Başkanı direktifle FİFA kokartlı hakemler de içinde olmak üzere Süper Lig'de görev yapan onca hakemi oyunun dışına çıkarıyorsa bu lig sonuna kadar şaibelidir! 
Aslında bu lig tescil de edilmez. Ne var ki Trabzonspor'un şampiyonluğu onaylanıp düşme olmayacak şekilde ligin tescil edileceği melez bir formül devreye sokulacak gibi gözüküyor. Ve TFF binasında kapalı kapılar ardında bu konuşuluyor. 

23 TAKIMLA OYNANACAK

Federasyon, bu yıl yaşanan skandallar, alınan kararlar, kovulan hakemler, VAR skandalları, hakem atamalarındaki usulsüzlükleri unutturmak için "düşmeyi" kaldırarak yumuşatmaya çalışacak. Bunun adına da "Hibrid Çözüm" deniliyor. 

Hibrid çözüm olursa gelecek sezon Süper Lig 23 takımla oynanacak. O zaman gelsin bol bol hafta içi maçları... Ve belki 2022-23'te 5 takım düşsün ve sonraki sezon 18 takımla oynansın denilecek. 

Evet, burası Türkiye...

İki sezon önce bu TFF ligden düşmeyi durdurdu mu? Durdurdu...

Peki, bu sezon da düşme durdurulur mu? Bal gibi durdurulur...

TFF bu konuda resmi açıklamayı 8 hafta sonunda yapacaktır. 

Bu ligde düşme olmamalıdır. Çünkü hakemlerden ve VAR odasından ikide birde en çok darbe yiyen, engellenen takım Göztepe ve Altay olmuştur. İki İzmir takımı "Günah Keçisi" yapılmıştır. 

Sadece 8 hafta bekleyip bu tatsız tuzsuz filmin sonunu göreceğiz. 

(*) Hamdi Türkmen'in 9 Eylül Gazetesin'deki yazısından alantıdır) 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nedret Utku
Nedret Utku - 5 ay Önce

Her gün okuyorum

Tam 35
Tam 35 - 5 ay Önce

Göztepemiz bu sene bazı maçlarda çok kötü oynadı. Bazı maçlarda iyi oynadı ama şanssızdı. Geçen senelerde olduğu gibi seri yakalayamadık ve küme düşme adaylarından biriyiz. Düşer isek; Düşmenin kaldırılarak ligde kalmamız doğru olmaz. Göztepemizi bir alt ligde desteklemeye devam ederiz.

Kamuran Erden
Kamuran Erden - 5 ay Önce

Bu ülke tam anlamıyla,harikalar diyarı,olmaz olmaz demeyin,olmaz denilen herbişey olur!!!!

Azim TopDancı
Azim TopDancı - 5 ay Önce

Ben inanmıyorum olursa spriz olur.

BOZKURT ERKİN BOZKURT
BOZKURT ERKİN BOZKURT - 5 ay Önce

Bu yıl küme düşme olmamalı,zaten ligde enteresan şeyler oldu .hakemlerin durumu ortada şaibe ayyuka çıktı aksi taktire altından kalkamazlar ,hukuki olarakta zarar görürüz bunun önüne geçilmeli bunlar göz önüne alınınca küme düşme olmamalı.