Poyraz Zeytinyağları'na altın madalya

Ege Bölgesi'nin en güzel zeytinyağlarını tüketici ile buluşturan Poyraz Zeytinyağları ödüle doymuyor. Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi (UZZK) Yarışması'nda 3 yıl üst üste ödül almasının ardından Poyraz'a bir ödül de Zeytindostu Derneği'nden geldi. Poyraz Zeytinyağları, Zeytindostu Derneği tarafından düzenlenen 14. Ulusal Naturel Sızma Zeytinyağı Kalite Ödülleri yarışmasında altın madalya kazandı. Yarışmaya katılan 94 aday arasından şampiyon olmayı başaran Poyraz, ödülünü düzenlenen dijital ödül töreninde aldı. Düzenleme Kurulu'nda Prof Dr. Figen Nurlu Özkaya, Dr. Ünal Kaya, Prof Dr. Beraat Özçelik, Prof Dr. Renan Tunalıoğlu, Ahmet Ertürk, Doç Dr. Murat İsfendiyaroğlu, Dr. Dilşen Oktay Ertem'in yer aldığı yarışmada, Türkiye'de bir ilk olarak "online" değerlendirme sonucunda kusursuz olarak tepsit edilen 68 ürün çeşitli kategorilerde ödüllendirildi.

Poyraz Zeytinyağları'na altın madalya

Altın madalya gururu

Poyraz'ın kalite konusunda bir kez daha kendini kanıtladığını dile getiren Poyraz Zeytinyağları Genel Müdürü Soykan Yanya, bu yıl Zeytindostu Derneği'nin de ödülünü almanın gururu yaşadıklarını söyledi. UZZK'ın düzenlediği yarışmada da 3 yıl üst üste ödül almayı başardıklarını açıklayan Yanya, "Zeytindostu Derneği tarafından düzenlenen 14. Ulusal Naturel Sızma Zeytinyağları Kalite Ödülle'nde de altın madalya kazandık. Bu ödül bizi çok mutlu etti. Kalitemiz bir kez daha tescil edilmiş oldu. Biz tüketicilere en iyi zeytinyağı sunmak için büyük çaba harcıyoruz. Bu çabamızında sektörün önemli kurumları tarafından değerlendirmesi bizi daha da yüreklendiriyor. Her geçen gün kalite standartlarımızı daha da artırarak, tüketicilere en sağlıklı ve kaliteli zeytinyağlarını sunmaya devam edeceğiz" dedi.

Dünya pazarında yer alıyor

Kaliteden hiçbir zaman taviz vermeden dünya pazarında yer aldıklarını ifade eden Yanya, "Poyraz Zeytinyağları, İzmirli başarılı iş insanı Selami Özpoyraz tarafından kurulmuş, hem yurtiçi hem de yurtdışı pazarlarında sağlıklı ve kalite zeytinyağı tüketimini amaç edinmiş bir firmadır. Dünyanın sayılı zeytinyağı markalardan birisi olmak istiyoruz" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER