"Kruvaziyer pazarı canlansaydı İzmir bir rekora imza atardı"

ETİK Başkanı Mehmet İşler, "Liman kentinde kruvaziyersiz turizm eksik kalır. Kruvaziyer pazarı canlansaydı İzmir 2013'te olduğu gibi 1 milyonu zorlar ve bir rekora imza atardı" dedi

"Kruvaziyer pazarı canlansaydı İzmir bir rekora imza atardı"

Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler, İzmir turizminin kruvaziyer gemiler olmadan istenen hareketliliğe ulaşamayacağını belirtti.

İşler, yaptığı açıklamada, kruvaziyer turizminin İzmir gibi liman kentleri için önemli turizm etkinliklerinden biri olduğuna işaret ederek, 2018'in sekiz aylık döneminde İzmir'e gelen ziyaretçi sayısının yüzde 35 artarak 754 bine çıktığını vurguladı. 

İzmir turizminin kruvaziyer pazarının durmasından kaynaklanan sorunla baş başa olduğunu bildiren İşler, şunları kaydetti:

"İzmir turizmi kruvaziyersiz olmaz, liman kentinde kruvaziyersiz turizm eksik kalır. Kruvaziyer pazarı da canlanmış olsaydı İzmir, 2013'te olduğu gibi 1 milyonu zorlayacak, rekora imza atmış olacaktı. Bu gemileri çekebilirsek 2019 yılında rekor düzeyde yabancı ziyaretçi ağırlayacağımızı rahatlıkla söyleyebiliriz." 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER