Kent: Türkiye Durduğu An Düşer

Kent, ''Türkiye bisiklet gibi durduğunuz anda düşersiniz'' değerlendirmesini yaptı.

Kent: Türkiye Durduğu An Düşer

 

Coca Cola Company Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Muhtar Kent, dünyadaki bütün gelişmekte olan ülkelerin Türkiye'nin rakibi olduğunu belirterek, ''Rakiple piyasada nasıl mücadele ediyorsak, o rakiplerle de aynı şekilde mücadele etmemiz lazım. Bisiklet gibi... Durduğunuz anda düşersiniz'' dedi.
 
Kent, Turquality Vizyon Semineri'nde yaptığı konuşmada, dünyanın en değerli markasının başında olmaktan bir Türk olarak gurur duyduğunu, işinin Coca Cola'dan başlayarak tüm markalarını iyileştirmek, büyütmek, güçlendirmek, geliştirmek ve kalıcı hale getirmek olduğunu söyledi.
 
Dünyada 500 markaları bulunduğunu, 15 de milyar doların üzerinde satışı olan markaları olduğunu kaydeden Kent, kendilerine markalarının, özellikle Coca Cola'nın neden bu kadar değerli olduğunu sorduklarında, ''markalara duyulan sevgiden dolayı'' cevabını verdiğini anlattı. Kent, sevgi varsa markaların değer kazanmaya devam ettiğini, yaratılan gönül bağının önemli olduğunu ve çok hızlı değişen dünyada bu bağın devam ettirilmesi gerektiğini vurguladı.
 
Tüketicilerle markaların hep yan yana olduğunu, 126 yıllık tarihi olan Coca Cola'nın da tüketicilere hatırlamak istediklerini hatırlattığını dile getiren Kent, bu böyle olduğu sürece de sevgi bağının oluştuğunu vurguladı.
Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2012, 17:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER