Kasko fiyatları cep yakıyor! Yüzde 250 zam...

Çip krizi ve otomobil fiyatlarındaki artış sonrası kasko fiyatları yüzde 250 arttı. Ortalama bir aracın kasko maliyeti 10 bin liraya çıktı. Bununla beraber yeni yıldan itibaren kasko fiyatlarının daha da yükseleceği bildirildi.

Kasko fiyatları cep yakıyor! Yüzde 250 zam...

BEN HABER/

Yılbaşı yaklaşırken araç sahiplerine bir kötü haber daha! Yakıtı, bakımı,vergisi, trafik sigortası ve kaskosu derken, araç sahibi olmanın maliyeti arttı.

Önce pandemi ve sonra Rusya Ukrayna savaşıyla birlikte çip ve enerji krizi yaşandı. Araç fiyatları ve yedek parça servis maliyetlerindeki artışa paralel olarak kasko fiyatları da arttı.

Kasko fiyatları 2 katına çıktı
Otomobil ve yedek parça fiyatlarındaki artış en çok kasko ve zorunlu trafik sigortası fiyatlarını etkiledi, Rakamlar son bir yılda neredeyse 2 katına çıktı. Ortalama bir araç için kasko fiyatı 10 bin lira civarında.
Kasko fiyatlarında yüzde 250'ye yakın artış yaşandığı, ortalama bir araç için kasko fiyatı yaklaşık 10 bin lira. Bu rakam 2023 yılında daha da artacak. Yeni yılda ortalamada kasko fiyatlarının yüzde 100'den yüzde 150 arasında artacağını belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2022, 11:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER