İzmir Ticaret Borsası'nda meclis başkanlığında değişim

İzmir Ticaret Borsası Meclis Başkanı Barış Kocagöz, yeni dönemde Meclis Başkanlığına aday olmayacağını açıkladı.

İzmir Ticaret Borsası'nda meclis başkanlığında değişim

İzmir Ticaret Borsası Meclis Başkanı Barış Kocagöz, 8 Ekim 2022 cumartesi günü gerçekleştirilecek olan yeni dönemin yönetim kurulu ve meclis divan seçimlerinde aday olmayacağını açıkladı.

İşte Barış Kocagöz'ün açıklaması;

"Bildiğiniz üzere borsamızda 8 Ekim’de yeni dönemin yönetim kurulu ve meclis divan seçimleri yapılacak.

131 yıllık bu köklü ve güzide kuruluşta, 21 yıllık görevim süresince 2 dönem yönetim kurulu başkan vekilliği ve 2 dönem olmak kaydıyla 9 yıl da meclis başkanlığı görevlerini gurur ve onurla yaptım.

Bu görevlerim süresince her zaman borsamı ve sektörümü daha doğru yolda ve daha ileriye götürmek adına, ilkleri başardığımız birçok projede ve temsil görevlerinde roller aldım. Ancak, bunca yıl farklı emekler verdikten sonra artık borsamızda almış olduğum görevleri daha genç üyelerimize devrederek yeni nesillere şans vermenin zamanı geldiğini düşünüyorum. bu nedenle, yeni dönemde meclis başkanlığı’na aday olmayacağım.

İki dönem yaptığım meclis başkanlığım süresince arkadaşlarımın bana göstermiş olduğu anlayışa ve verdikleri desteğe çok teşekkür eder, yeni görev alacak yönetim kurulu, meclis divanı ve tüm arkadaşlarıma da gönülden başarılar dilerim. 

Dileğim, borsamızın hep bir öncesinden daha ileri giderek; öncü, örnek ve lider bir kurum olduğunu, yeni ve kalıcı bir şekilde gerçekleşen projeleri ile göstermeye devam etmesidir."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER