İzmir'in kuzeyi konutta artış gösteriyor

İzmir'de inşaat sektörünün kentin kuzey aksına yöneldiğini belirten 444 Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı Kurucularından Genel Müdür Bora Arslan, bölgenin ulaşım olanakları ve depreme dayanıklı zeminiyle tercih edildiğini söyledi.

İzmir'in kuzeyi konutta artış gösteriyor

İzmir'in kuzey taraflarında daha çok arsa alternatifi bulunması nedeniyle inşaat sektörünün de Çiğli, Menemen aksında yoğunlaştığını dile getiren Bora Arslan, bölgedeki konut fiyatlarında son 2 yıl içinde yüzde 200'ün üstünde artış olduğunu ifade etti.

444 Gayrimenkul olarak hem konut hem de ticari alanlara yönelik profesyonel çözümler sunduklarını anlatan Arslan, "İzmir'in kuzeyi özellikle de Çiğli aksı kentin genişleyebileceği nadir yerlerden biri haline geldi. Bunda çevre yolu, İzban ve tramvay hattının da bölgede bulunmasının rolü büyük. Depreme dayanıklı zemine sahip olmasının yanında hem sanayi bölgelerine hem de eğitim kurumlarına yakınlığı da diğer bir tercih sebebi. Bölge hem İzmir içinden hem de İstanbul, Ankara gibi büyükşehirlerden yatırımcıların ilgisini görmeye devam ediyor" diye konuştu.

ÖNEMLİ YATIRIM FIRSATI

Çiğli'de önemli bir arsanın satışını üstlendikleri bilgisini de veren Genel Müdür Bora Arslan, "Çiğli Aydınlık Evler bölgesinde toplam 3 bin metrekarelik arsayla önemli bir yatırım fırsatı sunuyoruz. Arsa, şehir ve körfez manzarasıyla da bir adım öne çıkıyor. İmara hazır olması nedeniyle hemen inşaata başlanabilecek durumda. Orada 24 villadan oluşan ve her katta deniz görebilen bir site yapılması mümkün. Sağlam zemine sahip olması ve çevre yoluna, Anadolu Caddesine ve Mavişehir'e olan konum avantajıyla da önemli bir fırsat sunuyor. O bölgede satışa sunulan villaların değeri 4-5 milyon TL civarında. Yatırımcılar için de fırsat niteliğinde olan bir arsa. 1 hafta gibi kısa bir süredir satışta olmasına rağmen yoğun talep görüyor" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER