Hisarcıklıoğlu: Odalarımız ve borsa müthiş görev yaptılar

Aliağa Ticaret Odası’nda (ALTO), Meslek Komitesi ve Meclis Üyeleri İstişare Toplantısı’na katılan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye’nin yerli otomobili TOGG ile ilgili müjde verdi.

Hisarcıklıoğlu: Odalarımız ve borsa müthiş görev yaptılar

Aliağa Ticaret Odası (ALTO) M. Ender Özer Seminer Salonu'nda gerçekleşen ve ALTO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk ve Meclis Başkanı Adnan Saka ev sahipliği yaptığı Meslek Komitesi ve Meclis Üyeleri ile İstişare Toplantısına TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri Mahmut Özgener, Hakan Ülken, İzmir Ticaret Borsası Başkanı Işınsu Kestelli, Trabzon TSO Meclis Başkanı Şadan Eren, İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesi Başkanı Adem Şimşek, ALTO Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis ve Meslek Komitesi Üyeleri katıldı.

Toplantıda Aliağa’nın ülke ekonomisine sağladığı katkılar, bölgenin ekonomik ve ticari sorunları hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

PANDEMİ DÖNEMİNDE HEM ALİAĞA TİCARET ODASI HEM 365 ODA VE BORSA MÜTHİŞ GÖREV YAPTILAR
Aliağa’nın ülke ekonomisine büyük katkıları olan ve gelecekte de önemli potansiyeli olduğunu ifade eden Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Aliağa hem önemli bir sanayi kenti hem önemli bir liman kenti. Göç alan bir yer. Sürekli bir gelişim olduğu için göç alıyor. Pandemi döneminde hem Aliağa Ticaret Odası hem 365 oda ve borsa müthiş görev yaptılar, Allah hepsinden razı olsun. Gece gündüz demeden sizlerin sıkıntılarını bizlere ilettiler. Pandemi döneminde bize yaklaşık 220 tane talep geldi. 220 talebin yüzde 97’sinin ya tamamı ya bir kısmı çözüldü. Bunda da başarı oda ve borsa başkanlarımızındır” diye konuştu.

“MART’TA ALİAĞA SOKAKLARINDA GEZERKEN TOGG’U GÖRECEKSİNİZ”
Konuşmasında Türkiye’nin yerli otomobili TOGG ile ilgili müjde veren TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Biliyorsunuz sizler adına bir görev üstlendik. İnsanımızın 120 yıllık bir hayaliydi, Türk markası otomobil. 60 sene önce bu rüya yarıda kalmıştı Devrim otomobiliyle. Fakat 60 sene sonra bu görevi sizlere güvenerek üstlendik. Türkiye’den 4 girişimci kardeşimizle beraber, inşallah 29 Ekim’de, yüzde yüz yerli olan, tüm dünya ile yarış edebilecek, Türkiye’nin ilk otomobilinin fabrikasının açılışını yapacağız. Hayırlı uğurlu olsun. Allah nasip ederse Mart’ta Aliağa sokaklarında gezerken TOGG’u göreceksiniz” dedi.

ALİAĞA OSB MESLEK LİSESİ TAM BİR MESLEKİ EĞİTİM KOMPLEKSİ
Aliağa OSB Meslek Lisesi’nin 24 dersliği, öğrenci yurdu ve spor salonuyla, bugüne kadar en büyük okul yatırımlarından biri ve tam bir mesleki eğitim kompleksi olduğunu belirten Hisarcıklıoğlu, “Gençlerimiz burada nitelikli eğitim alacaktır. Böylelikle de iş dünyamız da, ihtiyaç duyduğu nitelikli insan kaynağına kavuşacaktır” dedi.

Meclis üyelerinin sorun ve çözüm önerilerini de dinleyen Başkan Hisarcıklıoğlu, kendilerinin görevlerinin üyelerinin sesini duyurmak olduğunu vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2022, 11:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER