Hazır giyimde de yüzde 80'e varan zam geliyor

Hazır giyim sektöründe artan maliyetlerin ürün fiyatlarına yansıması sürüyor. Hazır giyim sektörüne yaz aylarında yüzde 80 oranında zam yapılacağı ifade edildi.

Hazır giyimde de yüzde 80'e varan zam geliyor

ÇİĞDEM ÖZEN / BEN HABER

Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Başkanı Ramazan Kaya, “Yaz ile beraber yüzde 80’lere varan fiyat farkları görmüş olacağız. Yani 2021’in sonuna göre ürün fiyatları yüzde 80 artmış olacak. Ara sezonda da yüzde 50-60 farkları göreceğiz” ifadelerini kullandı.

Konuyla ilgili Ege Giyim Sanayicileri Derneği Başkanı Hayati Ertuğrul da hazır giyim sektörünün zor durumda olduğunu belirtirken, “Zamlar konusunda görüşlerimiz aynı paralelde” şeklinde ifade etti.

TEMMUZ AYINDAN SONRA ZAM GELEBİLİR
Ege Giyim Sanayicileri Derneği Başkanı Hayati Ertuğrul, “En son gelen enerji zamları ve hammaddeye sürekli zam geliyor. Ara sezonda ve Yaz aylarında yılın ikinci yarısında Temmuz'dan sonra zamlarla karşılaşabiliriz, öngörümüz o yönde.” dedi.

“ELİMİZ KOLUMUZ BAĞLI DURUMDA”
Ertuğrul, sektörün sıkıntılarından da bahsetti ve “Zor şartlarda bu işi götürebiliyoruz” dedi. EGSD Başkanı Hayati Ertuğrul, “Sektörün durumu zaten ortada. Zor şartlarda bu işi götürebiliyoruz, hammaddedeki büyük fiyat artışları, bizim maliyetlerimizi etkileyecek olan doğalgaz ve elektrik çok önemli. Bu kademelerdeki zamları da üst üste koyduğunuz zaman maalesef hazır giyimde zam kaçınılmaz oluyor. Sektörün de yapacak herhangi bir şeyi yok, elimiz kolumuz bağlı durumda. Biz de bu kademelere gelen zamların farkını, ekstra maliyetlerimize koymak zorundayız.” şeklinde ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2022, 12:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER