Eyüp Sevimli EBSO Meclis Başkan adayı oldu

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Sayman Üyesi olarak görev yapan Sanayici Eyüp Sevimli, 19 Ekim'de gerçekleştirilecek seçimlerde EBSO Meclis Başkan Adayı oldu. EBSO'da 3 dönemdir Yönetim Kurulu Üyesi olarak yer alan ve aynı zamanda İzmir Serbest Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı ve BASİFED Yönetim Kurulu Üyesi olarak bölgesine hizmet sunan Eyüp Sevimli, 2022-2026 dönemi EBSO Meclis Başkanlığı görevine talip oldu.

Eyüp Sevimli EBSO Meclis Başkan adayı oldu

İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nden mezun olduktan sonra aile işletmesi olan Sevimli Deri firması ile iş hayatına atılan Sevimli, iş insanı ve sanayici olarak bugüne kadar sivil toplum kuruluşlarında etkin görevler üstlendi.

"Onurlu görevi en iyi şekilde yapacağım"

EBSO Yönetim Kurulu üyesi olarak 14 yıldır hizmet verdiğini dile getiren EBSO Meclis Başkan Adayı Eyüp Sevimli, EBSO Meclis Başkanlığı için aday olduğunu, sanayici arkadaşlarından da kararına büyük destek gördüğünü söyledi. Sevimli, "EBSO, Bölgemiz için çok önemli misyonu olan bir kurum. İzmir'in önde gelen sanayicilerinin bir arada bulunduğu, yaşadıkları sorunları anlattığı, çözüm önerilerini paylaştığı bir Meclis. Meclis Başkanlığı ise çok onurlu ve sorumluluk gerektiren bir görev. Bu onurlu göreve talip oldum. Bu onurlu görevi yine EBSO başta olmak üzere çeşitli sivil toplum örgütlerinde uzun yıllardır edindiğim tecrübeleri de değerlendirerek en iyi şekilde yapmaya talibim" dedi.

Daha aktif ve sözü dinlenen Meclis

EBSO Meclisi'nin sesini daha gür duyurmak, hızlı bir değişimin yaşandığı bu dönemde Meclis Üyelerinin donanımlarını daha da artırmak istediğini belirten Sevimli, bütün Meclisi kucaklayan, üyelerin sorunlarının çözümü için daha aktif bir Başkan olacağını kaydetti. Katılımın daha yüksek olduğu, kürsüden daha çok sanayicinin kendisini ifade ettiği bir Meclis ortamı oluşturmayı hedeflediğini açıklayan Sevimli, "Meclis kürsüsü biz sanayicilerin kendini ifade edebildiği bir alan. Bu alandan daha fazla Meclis üyesinin yararlanmasını sağlayacağım. Meclis üyelerinin iş ve sosyal hayatlarında daha donanımlı olmaları için özel projeler geliştirme ve alanında söz sahibi kişilerle buluşturmak için çalışacağım. EBSO Meclisi'nin daha saygın hale gelmesi ve iş dünyasına yön verecek niteliklerinin daha da artırılması için çaba harcayacağım. Meclis çalışmalarının daha işlevsel olmasını ve bu işlevselliğin de ölçülmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu yönde gelişimi ve değişimi sağlamaya çalışacağım. EBSO Yönetimi BASİFED ve İZBAŞ'ta üstlenmiş olduğum görevlerde gösterdiğim yapıcı kişiliğim, uzlaştırıcı üslubum ve ulaştığım başarılara temel teşkil eden istikrarlı çalışmalarım EBSO Meclis Başkanlığı görevimde bana yol gösterecektir. EBSO Meclis oturumlarının bitmesinin istenmediği, tüm meclis üyelerinin oturum bitiminde EBSO üyesi olmanın memnuniyet ve onurunu yaşayacağı bir Meclis hedefliyorum. 19 Ekim tarihinde Meclis üyelerinin en iyi değerlendirmeyi yaparak, kendilerine 4 yıl Başkanlık yapacak ismi demokratik bir olgunlukla seçeceklerinden hiç şüphem yok" dedi.

Eyüp Sevimli Kimdir?

İzmir'de 29.10.1958 tarihinde doğdu. Atatürk Lisesi'nin ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nden 1980 yılında mezun oldu. 1981-1982 Yılında Isparta Eğridir Dağ Komando Okulu ile Bolu Komando Tugayı'nda askerliğini asteğmen olarak tamamladı. Sevimli Deri Yönetim Kurulu Başkanı olan Eyüp Sevimli, İzmir Serbest Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı, Ege Bölgesi Deri Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı, BASİFED Yönetim Kurulu Üyesi, BASİFED İcra Kurulu üyesi, EBSO Yönetim Kurulu Sayman Üyeliği, EBSO Komite Başkanı, Deri İhracatçıları Birliği Denetim Kurulu Üyesi, Türkiye Deri Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu üyesi, Türkiye Deri Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi, İZSİAD Yüksek Danışma Kurulu Üyesi olarak görevlerini sürdürüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER