Dolar kuru bugün ne kadar?

Dolar - euro kaç TL? 4 Aralık 2020 dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum.

Dolar kuru bugün ne kadar?

Dolar ve euro, haftanın son gününe yükselişle başladı.

Dolar/TL dün açıklanan beklentinin üzerindeki enflasyon verisiyle 7,90 üzerini test ederken Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'ın enflasyonu önceleyen mesajıyla birlikte 7,80'lere çekildi.

Haftanın son işlem gününe dolar/TL, 7,81 seviyelerinde işlem görüyor. Aynı dakikalarda euro/TL, 9,48'de yer alıyor.

MOODY'S'İN TÜRKİYE DEĞERLENDİRMESİ BEKLENİYOR

Yurt içi piyasalarda veri gündeminin zayıf olmasına karşın uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's'in muhtemel Türkiye değerlendirmesi gündemin en önemli maddesi durumunda.

Moody's eylül ayında Türkiye'nin kredi notunu 'Negatif' görünüm ile 'B2' seviyesine indirmişti. Anketlerde uzmanların neredeyse tamamı notun değişmeyeceğini, çoğunluğu görünümün de aynı kalacağını düşünüyorlar.

DIŞARDA GÖZLER ABD İSTİHDAM VERİSİNDE

Küresel piyasalarda ise ABD'de açıklanacak istihdam verilerinin yakından izlenecek. Piyasalarda tarım dışı istihdamın Kasım ayında bir önceki aya göre daha düşük geleceği beklentisi bulunuyor. Günün diğer izlenecek verileri ABD'den dış ticaret (16.30), fabrika siparişleri (18.00), Baker Hughes sondaj kule sayıları (21.00) olacak.

ASGARİ ÜCRETTE ZAM PAZARLIĞI MARATONU BAŞLIYOR

2021 yılında uygulanacak asgari ücreti belirleme çalışmaları başlıyor. Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantılarının ilki, Aile, Çalışma ve
Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın ev sahipliğinde yapılıyor.

İlk toplantı, pandemi önlemleri çerçevesinde bugün online olarak yapılacak.

İşçi ve işveren temsilcisi TİSK ve Türk-İş ev sahipliğinde diğer toplantıların yöntemi ise ilerleyen günlerde netleşecek.

7 milyona yakın çalışanı ilgilendiren asgari ücrette 2021 rakamının belirlenmesi için Aralık ayı boyunca en az dört toplantı yapılması bekleniyor.

İşçi, işveren ve hükümet adına beşer temsilciden oluşan komisyon, halen net 2 bin 324 Lira olan asgari ücretteki artış oranını belirleyecek.

Uzmanlar, yeni tip corona virüs (Covid-19) aşısına ilişkin haber akışının yanı sıra jeopolitik ve siyasi gelişmelerin de piyasaların odağında yer aldığı bildirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER