Bursa’da kiralık daire fiyatlarını etkileyen faktörler

Kiralık ev ilanlarını incelerken birçok kullanıcının dikkat ettiği özelliklerden biri kiralanacak evin işe okula ve bu gibi yerlere yakın bir konuma sahip olması olur.

Bursa’da kiralık daire fiyatlarını etkileyen faktörler

Bu özelliklerin dışında Bursa kiralık daire ilanlarını inceleyen birçok kullanıcı evi otobüs metro ve liman gibi ulaşım araçlarına yakın bir konuma sahip olmasını ister. Özellikle kiralık ev ilanlarını incelerken evin kaç odalı olduğuna, müstakil ya da apartman dairesi olup olmadığına, tuvalet banyo sayısına ve evin ölçülerine dikkat edilir. Bu sayılan özelliklerin tümü evin değerini etkilediği gibi aranan evin özelliklerini de etkiler. Eğer kalabalık ailesi olan kullanıcılardan iseniz metrekaresi geniş olan ve içinde en az iki tuvalet ve banyosu olan ev ilanlarını inceleyebilirsiniz. Eğer tek yaşayan biri ya da bir öğrenci iseniz Bursa’daki stüdyo daireler ya da 1 + 1 daireler sizin için daha uygun bir yapıya sahip olabilir. Bursa’da kiralık daire ilanlarını incelerken evlerin hangi semtte hangi mahallede olduğuna ve evin bulunduğu semtin sakinlerine dikkat edilebilir. Yaşayacağınız evin bulunduğu semt sokak ve mahalle o evdeki huzurunuzu ve Rahatımızı da etkiler. Bu nedenle kiralayacaksınız evlerin semt ve mahalle bilgisini dikkatle incelemenizi tavsiye edilir.

Bursa Kiralık Daire Fiyatları

Bursa kiralık daire fiyatları genellikle evin Bursa içinde bulunduğu Semt, mahalle ve sokak bilgisine göre değişebilir. Bunların dışında evin değeri evin metre karesi ne yani ölçüsüne ve büyüklüğüne, evin bir apartman dairesi ya da müstakil olmasına, kat bilgisini ve oda sayısı ya da tuvalet banyo sayısı bilgisine bağlı olarak değişir. Genellikle metrekaresi daha geniş olan daireler daha yüksek değeri kiralanır. İçinde birden çok tuvalet ve banyosu olan ve çok sayıda odası olan kiralık dairelerin değeri de yine küçük dairelere nazaran daha yüksek olabilir. Ulaşım araçlarına yakın olmak da fiyatların artması ya da azalması neden olur. Emlakjet.com’da yer alan Bursa kiralık daire fiyatları üzerinden kendi bütçenize uygun kiralık daireyi kolaylıkla bulabilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER