Atlasjet Londra Uçuşlarına Başladı

Atlas Jet Havayolları, yurt dışında 4'üncü uçuş noktası olan İstanbul-Londra arasında tarifeli uçuşlarına başladı. Atlasjet Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersoy, bu yıl hedeflerinin 50 bin, önümüzdeki yıl da 100 bin yolcu taşımak olduğunu söyledi.

Atlasjet Londra Uçuşlarına Başladı

Ersoy, Atlasjet Havayolları’nın 5 Mayıs tarihi itibariyle başlattığı İstanbul- Londra tarifeli uçuşlarını Londra’da gazetecilere değerlendirdi. Ersoy, Atatürk Havalimanı’ndan Londra Stansted’e tarifeli uçuşlarına başladıklarını anlatırken, "Stansted Havalimanı’nın önemli bir özelliği Londra’da yaşayan Türklerin önemli bir bölümünün Stansted civarında konumlanmış olmasıdır. Bu da bizim için bir avantaj" dedi.

Türkiye ile Londra arasında hergün ortalama 12 sefer olduğunun vurguayan Murat Ersoy, en büyük farklılıklarının özel havayolları arasında 'Ekonomiplus sınıfı' ile yolcularını uçuran tek havayolu olma özelliği olduğunu belirterek şöyle devam etti:

"Diğer özel havayolları low-cost (düşük maliyetli havayolu taşımacılığı) uçuş yaparken biz ekonomiplus hizmeti sunuyoruz.low-cost modelinde yolcu kendini 'ucuza uçuyorum' zannetse de uçak içinde oksijen hariç her şey için ek ücret ödemek zorunda. Bu sene fiyatlarımız son derece uygun. Low-cost modeli havayollarıyla karşılaştırdığımızda bir çok şey ücretsiz olmasına rağmen yolcularımızın ekonomiplus sınıfı ile uçurarak low-cost havayolu şirketleriyle aynı fiyata bilet satıyoruz.Şuan da Londra uçuşları için bilet fiyatları 66 Sterlinden başlıyor.bu ücret seviyelerini düşürmeye devam edeceğiz."

Bu yılki hedeflerinin 50 bin yolcu taşımak olduğunu söyleyen Ersoy, yüzde 70 doluluk oranını yakalamak istediklerini söyledi. Atlasjet Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersoy, önümüzdeki yıldan itibaren hızla bu rakamın artacağına inandıklarını kaydederek, "Hedefimizi de 100 bin yolcuya çıkarmak olarak belirledik. Ayrıca önümüzdeki dönemde yurt dışına İstanbul’dan yeni hatlar açacağız Bunlar içinde Mykonos Adası ve İran’ın Tebriz şehri olacak" dedi

Yıllık yüzde 10 yolcu artışının yanı sıra yüzde 92 müşteri memnuniyeti performansı ortaya koyduklarını belirten Murat Ersoy, istikrarlı büyümenin devam edeceğini bildirdi.  Önümüzdeki dönemde filoya yeni uçakların katılacağı bilgisini veren Ersoy, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İki uçak üreticisi Bombardier ve Airbus ile yeni uçak alımı için görüşmelerimiz devam ediyor. Haziran ayının ilk haftasına kadar bu anlaşmalar tamamlanmış olacak. Bu görüşmeler 25 uçak üzerinden sürdürülüyor. Yeni nesil, az yakıt yakan, doğa dostu havayı az kirleten, uçak alımı yapacağız.Şu anda filomuzda 16 tane uçak mevcut. 25 uçağın bir kısmı bu uçaklarla yer değiştirecek, bir kısmı da ilave edilecek."

Atatürk Havalimanı’nda son dönemde görülen rötarlara da değinen Ersoy, "Rötarlı kalkışların önünde geçebilmek için yıllık ortalama 4.5 milyon dolar ek maliyetle yedek uçaklar bekleterek hava trafiğinin en yoğun olduğu Atatürk Havalimanı’nda bile son 4 yıldır yüzde 93 zamanında kalkış performasını yakaladık Türkiye genelinde en dakik kalkan havayolu olma özelliğimizi koruyoruz. Uçaklarımızın bir sonraki uçuşlarına yedek uçakları devreye sokuyoruz böylece rötarlardan en az seviyede etkileniyoruz."

Öte yandan 2012 Olimpiyatları’na ev sahipliği yapacak olan Londra’da bütün hazırlıklar devam ederken, olimpiyatların yapılacağı Temmuz ayında yaklaşık 8 bin sporcunun yarışacağı ve çok sayıda sporseverin olimpiyatları izlemek için Londra’ya akın edeceği belirtildi. Önemli bir tarihi ve turistik yapılara sahip Londra’da olimpiyatların yapılacağı tarihlerde uçak ve otel rezervasyonlarının büyük çoğunluğunun bittiği belirtilirken Londra’nın ev sahipliğine hazır olduğu ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2012, 10:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER