Ambalaj sektöründen İzmir çıkarması

Paketleme ve ambalaj sektöründe büyük bir üretim potansiyeline sahip olan İzmir, bu yıl ilk kez Ambalajlama Paketleme Teknolojileri Fuarı’na (Pack Fair Türkiye) ev sahipliği yapacak.

Ambalaj sektöründen İzmir çıkarması

GL Platform tarafından Ege Plastik Sanayicileri Derneği işbirliğinde 15-18 Şubat 2023 tarihleri arasında Fuar İzmir’de HORECA Fair bünyesinde gerçekleşecek Pack Fair Türkiye, dört gün boyunca sektörün önde gelen firmalarını bir araya getirecek. Paketleme ve ambalaj sektörüne hizmet eden firmalar, üreticiler, yan sanayi grupları ve karar vericiler fuara katılarak, ambalajlama, taşıma, depolama, dağıtım konularında Türkiye ve Dünya’daki satıcılarla tanışma, yeni anlaşmalar imzalama ve oldukça büyük bir pazarda satışlarını artırma şansına sahip olacak.

“SEKTÖRÜN DEVLERİ BU ŞEHİRDE”
GL Platform Genel Müdürü Gül Ceylan, fuar için İzmir’i seçmelerinin tesadüf olmadığını vurgulayarak “Dünya ticaretinin en önemli kollarından biri olan İpek Yolu’nun liman ayağı olan ve başta gıda sektörü kapısının Avrupa’ya açılmasını sağlayan İzmir, Türkiye’nin en büyük ambalaj ve paketleme firmalarına ev sahipliği yapmakta ve lojistik konumu nedeniyle her geçen gün sektörün gücünü artırmaktadır” dedi. Ceylan “İnanıyoruz ki fuarlar şehri İzmir, fuarcılıktaki başarısını bu alanda da gösterecektir” diye konuştu.
 
“GLOBAL PİYASA BİR ARADA OLACAK”
Ceylan, ambalaj ve paketleme sektörünün ihracatta 28 milyar dolar, iç piyasada ise 400 milyar dolarlık bir büyüklüğe ulaştığını vurgulayarak “Bu doğrultuda büyük bir özveriyle gerçekleştireceğimiz fuarımızda katılımcı ve ziyaretçilerimizin ihracatlarını artırmayı, mevcut pazarlardaki paylarını genişletmeyi ve pazar çeşitliliğini sağlamayı amaçlıyoruz. Yeni fırsatlar yaratmak için ‘yeni nesil fuarcılık’ anlayışıyla global piyasayı bir araya getireceğiz. Aynı amaç doğrultusunda bizimle buluşacak herkesi fuarımıza bekliyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2023, 14:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER