Aile destek yardımı ne zaman yatacak?

Aile Destek Programı ödemelerinin ne zaman yapılacağı aralık ayının ilk haftasında hak sahiplerinin gündemine geldi.

Aile destek yardımı ne zaman yatacak?

850 ile 1250 lira olarak güncellenen aile destek yardımı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahiplerinin hesaplarına yansıtılacak. e-Devlet Kapısı üzerinden ya da ikametgâh adresinin bağlı olduğu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile başvurusunu yaparak ödenekten yararlanma imkanı elde edenler, ödeme tarihinde odaklandı. Peki, aralık ayı aile destek yardımı ne zaman, hangi tarihte yatırılacak?

Aralık ayı aile destek yardımı yattı mı ve ne zaman yatırılacak, sorularının yanıtı son gelişmeler ile takip ediliyor. 12 ay boyunca devam edecek olan Aile yardım paraları eğitim, sağlık, barınma ve gıda gibi çeşitli alanları kapsıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca yapılan incelemeler neticesinde hak sahibi olarak belirlenen vatandaşlara ödemeler, daha önce olduğu gibi yine hesaplara ödenecek. Geçtiğimiz ay Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları ile ödemeler 8 Kasım'da yapılmaya başlanmıştı. Aralık ayı ödemelerinin de 5 Aralık haftasında yatırılması ön görülüyor.

ARALIK AİLE DESTEK ÖDEMELERİ NE ZAMAN YATACAK?
Kasım ayında yapılan Kabine Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan aile destek yardımının 8 Kasım'da yatırılacağını bildirmişti.

Bu kapsamda vatandaşların hesaplarına ödemeler 8 Kasım'da yatırılmaya başlandı. Aralık ayı ödeme tarihi için ise henüz bir açıklama gelmiş değil.

Ancak ödemelerin 5 Aralık haftasında yapılması bekleniyor. Konuyla ilgili gelişmelere haberlerimizde yer vereceğiz.

AİLE DESTEK PROGRAMI BAŞVURU ŞARTLARI
Başvuran kişinin;

  • Türk vatandaşı olmaması,
  • Mavi Kart sahibi olması,
  • Yerleşim adresinin yurt dışında olması,
  • 18 yaşından küçük olması,
  • Hanesinde memur, noter veya muhtar olarak çalışan ya da yurtdışında çalışan, yurtdışı borçlanan yahut özel sandıklar kapsamında olan kişi ya da kişilerin bulunması, durumlarında başvurular değerlendirmeye alınamayacaktır.Bunun yanında başvuranın; cezaevi ve tutukevinde bulunan hükümlü veya tutuklu olması, öğrenci yurtlarında kalan öğrenci olması, yetiştirme yurdu gibi bakım kurumunda bulunan kişilerden olması ve zorunlu askerlik görevini ifa eden er/erbaş statüsündeki askerler olması halinde başvurular hane yaklaşımı çerçevesinde değerlendirilemeyeceğinden bu kişiler program kapsamı dışında tutulmuştur.

Aile Destek Programı kapsamındaki geçerli başvurular, hanenin sosyoekonomik profilinin ve gelir seviyesinin belirlenmesi için ilgili Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına iletilecek olup bu hanelerden 3294 sayılı Kanun kapsamında olduğu tespit edilenler, bu tespiti takip eden ödeme dönemi itibarıyla söz konu destek programından yararlanabilecektir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER