Turizm Fuarı'nda İlginç Detay

Türkiye’nin Turizm Müşavirliği bu yıl ilk kez Kopenhag Turizm Fuarına katılmazken, Türk Hava Yolları ise geçen yıllara oranla daha mütevazi bir stant tercih etti.

Turizm Fuarı'nda İlginç Detay
İskandinav ülkelerinin en büyük Turizm Fuarı olma özelliğini taşıyan Kopenhag Turizm Fuarı ilginin giderek azalması nedeniyle bu yıl ilk kez Bella Center Kongre Merkezi yerine Forum Kongre Merkezinde yapıldı. Turizm Bakanlığı, Kültür Tanıtma ve Turizm Müşavirliği ilk kez fuara katılmadı. Türk Hava Yolları (THY) ise geçen yıllara nazaran 6 metre karelik daha mütevazı bir stand tercih etti.
 
Fuarda Türkiye’yi ayrıca Serafina Tour adlı Türk seyahat acentesi temsil etti. Acente ortaklarından ve Konya şubesi sorumlusu Mustafa Torun, "Önceki yıllarda, Turizm Müşavirliği ve THY görkemli bir şekilde fuara katılırlardı. Biz ilgiden çok memnunuz. Danimarkalılar Türkiye’yi çok sevdikleri için, büyük ilgi gösteriyorlar ve Türk standlarını arayıp buluyorlar. Aslında Turizm Müşavirliğimiz için önemli olan burada Türkiye’ye temsil etmek olmalıydı. Biz Taastrup şehrindeki ve Konya’daki bürolarımızla yeni kurulmuş olmamıza rağmen, Danimarkalıların ilgisinden memnunuz” dedi.
Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2015, 23:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER