Tren raydan çıktı: En az 36 ölü

Tayvan'da bugün feci bir kaza yaşandı. Ülkenin doğusunda bir trenin kamyon ile çarpışıp tünel içerisinde raydan çıkması sonucu ilk belirlemelere göre en az 36 kişi hayatını kaybetti, 40 kişi de yaralandı. 70 kişi ise trenin enkazında mahsur kalmış durumda.

Tren raydan çıktı: En az 36 ölü

Tayvan itfaiyesinden yapılan açıklamada Taipei’den Taitung’a giden ve birçok turist ile geleneksel bir tatili birleştirerek uzun bir hafta sonu tatili geçirmek için memleketine giden insanları taşıyan tren Hualien kenti yakınlarında raydan çıktı.

Trenin 350 yolcusu olduğu belirtilirken Tayvan medyasında yoğunluk nedeniyle birçok yolcunun ayakta seyahat etmek zorunda kaldığı ve bu yolcuların çarpmanın etkisiyle savrulduğu bilgisi yer aldı.

İtfaiyeden yapılan açıklamada trenin ilk dört kompartımanından 80 ila 100 arası kişinin kurtarıldığı ancak diğer kompartımanların “zarar gördüğü” ve onlara erişmekte güçlük yaşandığı ifade edildi.

Resmi haber ajansında yer alan haberde kamyonun “düzgün park etmediği” ve tren raylarına kaydığından şüphelenildiği ifade edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER