Suriye'ye Kuvvetli Bir Mesaj Yollanmalı

Davutoğlu, Suriye yönetimine her türlü şiddetin sona erdirilmesi için kuvvetli bir mesaj yollanması gerektiğini söyledi.

Suriye'ye Kuvvetli Bir Mesaj Yollanmalı

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, uluslararası toplum ve BM Güvenlik Konseyi'nin tek bir ses olması ve Suriye yönetimine her türlü şiddetin sona erdirilmesi için kuvvetli bir mesaj yollaması gerektiğini belirtti.
Davutoğlu, Estonya Dışişleri Bakanı Urmas Paet ile heyetlerarası görüşmede bir araya geldi. Görüşmenin ardından iki bakan basın toplantısı düzenledi.
Annan planına rağmen Suriye'deki istikrarsız durumun devam ettiği belirtilerek, bundan sonra atılacak adımın ne olması gerektiğinin sorulması üzerine Paet, BM gözlemci gücünü içeren ilk sürecin henüz tamamlanmadığını söyledi.
Suriye'nin büyüklüğüne bakıldığında 300 kişinin az olduğunu vurgulayan Paet, Çin ve Rusya'nın pozisyonlarının da son günlerde değiştiğini söyledi.
Davutoğlu, "Suriye'deki BM gözlemcilerinin sayısı böylesine büyük bir ülke için çok az. Uluslararası toplum ve BM Güvenlik Konseyi tek bir ses olmalı ve Suriye yönetimine her türlü şiddetin sona erdirilmesi için kuvvetli bir mesaj yollamalı" dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2012, 16:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER