Petraeus Skandalı Büyüyor

CIA başkanlığından istifa eden David Petraeus ile ilgili skandal büyüyor.

Petraeus Skandalı Büyüyor

 

Afganistan'daki Amerikan kuvvetlerinin komutanı General John Allen hakkında soruşturma başlatıldı. 
Pentagon kaynakları, Allen'ın Petraeus ile adı çıkan ikinci kadın olan Jill Kelly ile normal kanalların dışında iletişim kurmakla suçlandığını belirtiyor. 
Kelly ile Allen'ın, 2010-2012 yılları arasında biribirlerine 20 ila 30 bin sayfalık elektronik posta mesajları attığı belirlendi.
Jill Kelly ile General Allen'ın da Petraeus ile Braodwell gibi evlilik dışı ilişki yaşayıp yaşamadıkları konusunda ise herhangi bir bilgi verilmedi.
Petraeus: "Bilgileri Ben Vermedim"
Eski CIA başkanı, Broadwell'e hassas askeri bilgileri vermediğini iddia etti. Petraeus, Broadwell'in bu bilgileri Afganistan ziyaretleri sırasında diğer Amerikalı komutanlardan edinmiş olabileceğini savundu. 
 
Bu arada FBI, Paula Broadwell'in evinde arama yaptı. Kuzey Carolina eyaletindeki evde 2 saat süren aramada, FBI ajanları ellerinde kutularla içeri girdi, fotoğraflar çekti.
Arama sırasında 40 yaşındaki Broadwell'in kendisi, eşi ve 2 çocuğunun evde olmadıkları bildirildi.
Petraues ile Broadwell, 2006 yılında Broadwell üniversite öğrencisiyken tanışmışlar, Broadwell daha sonra Afganistan'daki Amerikan birliklerinin komutanlığına getirilen Petraeus hakkında bir biyografi kitabı yazmış, bu amaçla sık sık o Afganistan'a gitmişti. 
Geçen yıl CIA başkanlığına getirilen Petraeus, yasak ilişkisi ortaya çıkınca 4 gün önce görevinden istifa etmişti.
Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2012, 14:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER