New York Sokakları Kırmızı Beyaz Olacak

TADF tarafından düzenlenecek 31. Türk Günü Yürüyüşü nedeniyle 19 Mayıs'ta New York sokakları, kırmızı beyaza boyanacak.

New York Sokakları Kırmızı Beyaz Olacak

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF) Başkanı Ali Çınar tarafından yapılan açıklamada, Türk Günü Yürüyüşü ve Festivali hazırlıklarının son hızla devam ettiği, Yürüyüşün 19 Mayıs'ta Manhattan'da Madison Caddesi ile 56. Sokak köşesinden başlayacağını ve Türkevi'nin hemen yanındaki Dag Hammarskjold Parkında sona ereceği bildirildi.
Türk Günü Yürüyüşüne bu yıl Amerikalılar'ı da çekmek için yoğun tanıtım faaliyetleri yürüttüklerini bildiren Çınar, New York Times, Daily News, Metro New York, Village Voice gibi gazetelere ilan vermeye başladıklarını, iki ayrı Amerikan televizyon kanalının sabah programlarında Türk Günü Yürüyüşü ile ilgili kısa sunum olacağını ve kentin Times Meydanı olmak üzere çeşitli turistik merkezlerinde broşürlerin dağıtılacağını belirtti.
"Manhattan sokaklarını kırmızı beyaza boyayacağız" diyen Çınar, çocuklar için de festival alanında sürprizler olacağını söyledi.
Çınar'ın verdiği bilgiye göre, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Dışişleri Bakan Yardımcısı Naci Koru ve beraberindeki milletvekilleri ve üst düzey bürokratlar da Türk Günü Yürüyüşü'ne katılacak. Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın da Yürüyüşe katılmasının beklendiği bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2012, 17:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER