Muhafazakar siyasetçi 24 erkekle partide basıldı

Macaristan'ın muhafazakar lideri Viktor Orban'a yakınlığıyla bilinen Avrupa Parlamentosu parlamenteri Jozsef Szajer, Brüksel'de 25 erkeğin dahil olduğu bir seks partisinde yakalandı. Polis baskınından kaçmak için pencereden atlayan Szajer, bu yıl ülkesinde eşcinsel evliliği yasaklayan yasanın da mimarlarındandı. Macar siyasetçi, dün gece özür diledi.

Muhafazakar siyasetçi 24 erkekle partide basıldı

Son yıllarda AB ülkeleri içerisindeki en muhafazakar yönetime sahip olan Macaristan Başbakanı Viktor Orban’a yakınlığıyla tanınan deneyimli siyasetçi Jozsef Szajer bir seks skandalı ile gündeme geldi…

Avrupa Parlamentosu’nda görevli olan 59 yaşındaki Szajer önceki gün Brüksel’de polisin düzenlediği bir baskınla yakalandı. Covid-19 kurallarını ihlal eden yaklaşık 25 erkeğin bir seks partisi yaptığı ihbarı alan polis gece saatlerinde Brüksel’in göbeğindeki eve baskın düzenledi. Baskın sırasında panik olarak birinci kattaki daireden atlayan Szajer daha sonra yakalandı.

Polise diplomat kimliğini gösteren Szajer’in bacağından yaralandığı açıklandı.

PASAPORTUNU EVİNDE GÖSTERDİ

Belçika gazetesi La Derniere Heure, 25 çıplak erkeğin yakalandığı partide Szajer ile birlikte bazı diplomatların da yer aldığını belirtti. Gazete polisin, “Bir grup seks partisini bastık” açıklaması yaptığını da aktardı.

Açılan soruşturmada, “Yoldan geçen bir kişi topallayarak yürüyen ve elleri kanlı bir adam gördü. Adamın partiden kaçtığını düşünüyoruz. Polis sırt çantasında uyuşturucu buldu. Adamın yanında kimliği yoktu, evine gidince kendisini S.J. (1961) olarak tanıttı ve diplomatik pasaportunu gösterdi” ifadesi kullanıldı.

“UYUŞTURUCU BENİM DEĞİL”

Fidesz Partisi’nin LGBT haklarını engelleyen ve eşcinsel evliliği iptal kararı alan Viktor Orban’a en büyük desteği vermiş olması sosyal medyada alay konusu oldu. Geçen aylarda eşcinsel evliliği iptal eden yasanın mimarlarından ve en büyük destekçilerinden biri olan Szajer’in evli olduğu da biliniyordu.

Yerel basın, Szajer’in partide uyuşturucu kullandığını da yazarken deneyimli siyasetçi bu iddiaları yalanladı.

Szajer’in sırt çantasında uyuşturucu madde bulunduğu açıklanırken, Macar siyasetçi bu uyuşturucu maddelerinin kendine ait olmadığını dile getirdi. Polis Covid-19 yasaklarını ihlal ettiği için Szajer de dahil olmak üzere 25 erkeğe 250 euro para cezası kesti.

SEKS SKANDALI İSTİFA GETİRDİ

Dün gece bir açıklama yapan Szajer, “Covid-19 yasaklarını ihlal ettiğim için çok üzgünüm. Yaptığım sorumsuzluktu” dedi.

Szajer, Fidesz Partisi’ni 30 yıl önce kuran ekipte yer almıştı. Szajer görevinden de istifa ettiğini duyurdu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER