Makedonya'da Türkçe Mealli Kuran-I Kerim Dağıtımı Başladı

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun talimatıyla Makedonya’ya gönderilen Türk bayrağı, Türkçe mealli Kuran -ı Kerim ve Türkçe sözlük dağıtımı törenle başladı.

Makedonya'da Türkçe Mealli Kuran-I Kerim Dağıtımı Başladı
Davutoğlu 2014 yılında Makedonya’da 21 Aralık Türkçe Eğitim Günü Milli Bayramı kutlamalarına katıldığında verdiği sözü tuttu. Konuşmasında “Her haneye bir bayrak, bir Türkçe mealli Kuran-ı Kerim, bir de Türkçe sözlük hediye ediyoruz” diyen Ahmet Davutoğlu taahüddünü yerine getirdi.
 
Türk bayrakları, Türkçe mealli Kuran-ı Kerim ve Türkçe sözlük dağıtımı Makedonya’nın başkenti Üsküp’e bağlı Koliçan köyünde dağıtılmaya başladı. Burada yaşayan Türk halkı büyük bir heyecanla verilen hediyeleri kabul etti, Kuran-ı Kerim’i ve Türk bayrağını öperek alnına koydu.
 
Köy halkı evlerini Türk bayraklarıyla donatarak gönderilen hediyeleri büyük bir memnuniyetle aldı. Cuma namazı hutbesinde Cami imamı da Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun verdiği sözü yerine getirdiğini ve gönderilen bayrak, Kuran-ı Kerim ve sözlükten 330 adet köy halkına verildiğini söyledi.
 
Makedonya Türk Sivil Toplum Teşkilatları Birliği (MATÜSİTEB) başkanı Tahsin İbrahim, TC. Başbakanı Ahmet Dauvutoğlu’nun 21 Aralık 2014 yılında Türkçe Eğitim Günü Milli Bayramı münasibetiyle halkımıza verdiği sözü üzerine her Türk ailesine Türkçe mealli Kuran-ı Kerim, Türkçe öğreten sözlük, Türkiye Cumhuriyeti ve Makedonya Cumhuriyeti Bayrağından oluşan 30 bin setin Makedonya Türk Sivil Toplum Teşkilatları Birliği’ne ulaştığını ifade etti. Her Türk ailesine de ulaştırma çalışmalarına başlatıldığını söyledi.
Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2015, 20:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER