Kumluca Belediyesine Ödül

Antalya’nın Kumluca Belediyesi Avrupa Kalite Araştırma Kuruluşu tarafından ’En İyi Kalite Uygulamaları 2014’ ödülüne layık görüldü.

Kumluca Belediyesine Ödül
 
Belçika’nın başkenti Brüksel’de Avrupa Kalite Araştırma Kurumu ESQR tarafından düzenlenen ’En İyi Kalite Uygulamaları 2014’ ödül töreninde Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, meclis üyesi Ramazan Kızılkaya, Arif Ateş ve Kumluca Belediyesi Çevre Mühendisi Dr. Tamer Aksu ile birlikte Kumluca Belediyesi’ne verilen ödülü ve sertifikayı aldı. Kumluca Belediyesi bir ilçe belediye olarak kalite standartlarını önemsemiş ve dinamik bir ekiple hizmet kalitesini sürekli arttırarak ve her yıl TSE tarafından yapılan denetlemeler ile Avrupa’da ’En İyi Kalite Uygulamaları 2014 ’ödülüne merkezi İsviçre’nin, Zürih şehrinde bulunan Avrupa Kalite Araştırma Kuruluşu ESQR tarafından layık görülmüştü. Brüksel’de düzenlenen ödül töreninde Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya Ödülü aldı.
 
ÖDÜL ÜSTÜNE ÖDÜL ALAN BELEDİYE
 
Başarılara imza atan Kumluca Belediyesi 2006 yılında TSE’den, ISO 9000 kalite yönetim sistemini alan kurumlar arasında yerini almıştı. 2010 yılında TSE’den ISO 10 002 Müşteri Memnuniyeti ve Şikayet yönetim sistemi belgesini, Türkiye’de alan ilk Kamu kurumu olmuştu. 2013 yılında da İsviçre’nin Montro şehrinde EBA ( Avrupa İş Konseyi) tarafından ’En İyi Şehir’, ’En İyi Belediye Başkanı’ olmak üzere iki ödül birden almıştı.
 
" KALİTEYE ÖNEM VERİYORUZ, HİZMET ÜRETİYORUZ"
 
Brüksel’de ödül töreni sonrası konuşan Kumluca Belediye başkanı Hüsamettin Çetinkaya, kaliteye öncelik veren bir kuruma sahip olduklarını ifade ederken şöyle dedi:
 
"Sonuçta Türkiye’de yapmış olduğumuz hizmetlerle, Türkiye’de öncülük yapan bir kurum konumuna geldik, hizmet üretiyoruz. Bugün burada ödül veren kurumda dünyanın değişik ülkelerinden öncü olan kuruluşlara ödül verdiler, bizi de öncü kurum olarak görmüşler ve burada ödüllendirdiler. Kalite, bir ekip çalışmasıdır. Bizim hiçbir başvurumuz olmadan, bizi araştırıp bu ödüle laik görmeleri bu ödülü daha çok anlamlı kılıyor. Böyle olmasında Kumluca Halkının, Kumluca Belediye çalışanlarının katkısının büyük olduğunu düşünüyorum, bu ödül bizim birlikte çalışmamızla bize geldi. Türkiye’den bir tek kurum ve kuruluş olarak Kumluca Belediyesi var, bu kadar büyük bir organizasyonun içinde Kumluca Belediyesinin seçilip ödüllendirilmesi, ülkem adına son derece beni mutlu etti. Demek ki bizler daha çok çalışmamız lazım bu ülke için yapacağımız çok şey var daha. Sizlerin yapmış olduğunuz çalışmalar markalaşırsa, öncü olursanız birileri sizi keşfediyor, tabi bunun gururunu yaşadık hem ülkemiz adına hem kurumumuz adına. İnşallah bu heyecanımızı kaybetmeyeceğiz, heyecanımıza heyecan katıyor bu çalışmalar. Uzun süre belediye başkanlığı yaptığımız bu kentte ödüller almak bizi son derece mutlu etti. Bir kentte hemşerilerimizle birlikte, bir bütün olarak çalışmalarımız sonucunda başarıları elde ettiğimize inanıyorum ve inşallah Kumluca daha güzel olacak."
 
Brüksel’de ödül alan Kumluca Belediyesi heyeti ve Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya ödül töreni sonrası diğer ödül alan kurum ve kuruluşların yetkilileri ile görüşerek Kumluca Belediyesi’ni tanıtan kitaplar hediye etti.
Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2014, 12:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER