Johnson normalleşme yol haritasını açıklıyor

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, aşılanan nüfusun artmasıyla birlikte İngiliz ekonomisini yeniden açmak ve uluslararası seyahatleri tekrar başlatmak için planlarını bugün açıklayacak.

Johnson normalleşme yol haritasını açıklıyor

Avrupa’nın büyük bir kısmı artan corona virüsü vakaları nedeniyle yeni bir tecrit uygulaması başlatırken, Johnson gelecek aylarda kısıtlamaları gevşetme konusundaki aşamalı planını açıklayacak.

Johnson’ın İngiltere’deki ikincil önemdeki perakende mağazalarının, karavanla konaklama ve kamp yapma gibi dışarıda konaklama aktivitelerinin ve kuaförlerin 12 Nisan’da yeniden faaliyete başlayacağını doğrulaması bekleniyor.

Mevcut plana göre, İngiltere için uluslararası seyahatler 17 Mayıs’a kadar yeniden başlamayacak. Financial Times’a göre, Johnson’ın bu konuda net bir zaman dilimi açıklaması beklenmiyor.

‘TEMKİNLİ ŞEKİLDE GEVŞETME’

Johnson, “Aşı programımızda iyi bir ilerleme kaydetmeye ve takvimimize göre temkinli bir şekilde kısıtlamaları gevşetmeye devam ederken, hızlı ve düzenli test yapmak bu çabaların boşa gitmemesi için daha da önem teşkil ediyor” dedi.

İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda ise bu yılın başında uygulamaya başladıkları katı tecritten çıkmak için kendi benzer planlarını takip ediyorlar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER