İtalya Başbakanı Anarşistlerin Hedefi Oldu

'ANSALDO' adlı nükleer enerji firmanın CEO’suna düzenlenen silahlı saldırıyı üstlenen İtalyan anarşist örgütü FAI, 2 gazeteye gönderdiği mektupla, bundan sonraki hedefleri arasında Başbakan Monti’nin de olduğunu belirtti.

İtalya Başbakanı Anarşistlerin Hedefi Oldu

Geçen hafta bacağından vurularak yaralanan CEO Roberto Adinolfi olayını üstlenen İnformal Anarşist Federasyonu (FAI)- Olga Hücresi’nin, "Hedefimizde 7 kişi daha var" tehdidi üzerine ülkedeki terör paniği, arttı. Ülkenin güneyinde yayınlanan 'Gazzetta del Sud' ve 'Calabria Ora' gazetelerine Lamezia Terme’den 'FAI' imzasıyla gönderilen 3’er sayfalık mektuplarda, "Kalan 7 hedefimiz arasında Monti’nin de olduğunu söylemeliyiz” denildi. Mektuplarda, "Halk, Avrupa'da kalmakla, bankaları kurtarmakla, devletin çarçur eden hesaplamalarıyla, nükleer yakıtlı uçakların ve zırhlı Maserati satın alınmasıyla ilgilenmiyor" denilirken, halkın kendilerine 'yetki verdiği' ve bu doğru mücadelede canlarını ortaya koydukları ifade edildi.

Vergi dairelerine molotof kokteyli attıkları sanılan anarşist gruba yönelik sert açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Annamaria Cancellieri’yi de unutmayan grup adına, "Sayın Bakan, ‘Vergi dairelerine saldıranlar devlete saldırmışlardır" diye yazılırken, "Halk, çalışanlar ve şirketler için geri adım atılmadığı sürece devlete saldırmaya devam edeceğiz” denildi. 

FAI, ülkede görülen intihar olaylarında da devletin suçu olduğunu belirtti. FAI, geçen hafta Corriere della Sera gazetesine gönderdiği bildiride, bundan sonra yapacakları eylemleri, Yunanistan’da tutuklu bulunan anarşist kardeşlerine adayacaklarını belirtmişti.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2012, 10:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER