İspanya'da Büyük İlgi Görüyor

İspanya’nın Barcelona kentinde başlatılan "La Ropateca" kiralık elbise modası büyük ilgi görüyor. İki girişimci kızın başlattığı bu yeni elbise konseptine göre isteyen herkes üye olma şartı ile mağazada bulunan yaklaşık 4 bin elbiseden üçünü 30 gün boyunca kiralayabiliyor.

İspanya'da Büyük İlgi Görüyor
Aylık 15 avro üyelik kotası ödeyen müşteriler bir ay içinde kullandıkları 3 elbiseyi yıkayıp kiraladıkları mağazaya teslim ediyorlar. Bu girişimin buluşlarından biri olan bayan Maria Schorn sistemin aynen bir kütüphane gibi işlediğini hatırlatarak "mağazamızda 4 binden fazla elbise var. Modayı yakından izliyoruz. Elbiseler sürekli yenileniyor. 15 avro gibi düşük bir aylık kota ödeyenler bizden maksimum 3 elbise olmak üzere istediğini seçip evine götürebilir" dedi.
 
Daha ilk aydan bine aşkın üye elde ettiklerinide sözlerine ekleyen Maria Schorn, "Hızla çoğalıyoruz. Barcelona’da açtığımız bu mağazaya yenileri eklenecek çünkü insanların ilgisi olağanüstü" açıklaması yaptı.
 
’La Ropateca’ adı verilen bu yeni giyim modasının şimdilik sadece bayanlar için yapıldığı ve mağazada uluslararası markaların ürünlerinin bulunmasına dikkat edildiği vurgulandı. La Ropateca’ya üye olan kişiler kiraladıkları elbiseleri kötü kullanmaları halinde o kişilerden elbise bedelini aldıkları açıklandı.
Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2015, 13:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER