Gaspçıyı Sandalyeyle Dövdü

İskoçya’nın West Lothian bölgesindeki bir market işletmecisi soygun için dükkanına giren hırsızı sandalyeyle döverek kaçırdı.

Gaspçıyı Sandalyeyle Dövdü

 

Ekber Ali adındaki adam müşterileriyle ilgilendiği sırada, elinde bıçak başında maske bulunan bir soyguncu dükkana girdi.Market işletmecisinin isteğini yerine getirmemesi üzerine soyguncu kasayı almaya çalışırken,  Ali Ekber yanında duran plastik sandalyeyi bir anda eline alıp soyguncunun başına defalarca vurdu.Bıçağını market sahibine uzatarak kasayı boşaltmasını isteyen soyguncu, Ekber Ali’den beklemediği bir tepki görünce neye uğradığını şaşırdı.

Başına aldığı darbelere rağmen kasayı almak için büyük çaba sarfeden soyguncu, marketten eli boş çıkmak zorunda kaldı.

54 yaşındaki market işletmecisi Ali, “Yüzü örtülüydü. Önce birinin bana şaka yaptığını düşündüm. Gerçek olduğunu anladığımda büyük şaşkınlık yaşadım ama soyguncunun para alarak dükkandan ayrılmasına izin vermek istemedim. Sandalyeyi kaldırıp kendimi korumaya başladım. Elindeki bıçağı bana doğru uzatıyordu ben de sandalyeyle ona vurmaya başladım, sonra dükkandan kaçtı” diye konuştu.

Soyguncuyu dükkanından kovan Ali, ertesi gün normal bir şekilde dükkanını açtığını belirterek, yıllardır Fauldhouse’da yaşıyorum böyle birşey daha önce hiç başıma gelmemişti” dedi.

Polis elde ettiği kamera kayıtları ve görgü tanıklarından aldığı bilgiler ışığında soyguncuyu aramaya devam ediyor. 

 

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2012, 20:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER