Esir Türk Gazeteciler Serbest

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Suriye'ye gittikten sonra kendilerinden haber alınamayan gazeteci Adem Özköse ve Hamit Coşkun'un Tahran'a gittiğini ve Başbakan Erdoğan'ın talimatı ile 1 uçağı gazetecileri almak üzere İran'a göndereceklerini söyledi.

Esir Türk Gazeteciler Serbest
Davutoğlu, Suriye'de kaybolan Türk gazetecilerin serbest bırakıldığını ve şu anda Tahran'a doğru yolda olduklarını bildirdi.Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, twitter'da yayımladığı mesajda, Suriye'de kaybolan Türk gazeteciler Adem Özköse ve Hamit Coşkun'un serbest bırakıldığını ve şu anda Tahran'a doğru yolda olduklarını bildirdi.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, sosyal paylaşım sitesi Twitter'da şunları söyledi:

"Size güzel bir haber vereceğim.Uzun süredir yürüttüğümüz çabalarımız meyvelerini verdi.Şimdi İran Dışişleri Bakanı Sayın Salihi ile görüştüm Suriye'ye gittikten sonra kendilerinden haber alınamayan iki gazetecimiz Adem Özköse ve Hamit Coşkun şu anda Tahran'a doğru yoldalar. Kısa sürede Tahran'a varmalarını bekliyoruz. Sn. Başbakanımızın talimatı ile 1 uçağımızı gazetecilerimizi almak üzere İran'a gönderiyoruz. Ailelerinin, sevenlerinin ve haber bekleyenlerin gözü aydın."

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2012, 11:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER