Esad Tekrar Savaşta!

Esad, hükümete karşı savaşanlar arasında yabancı askerlerin olduğunu öne sürerek, 'Onları tüm dünyaya göstermeye hazırlanıyoruz' dedi.

 

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Rusya'nın devlet televizyonu ''Rossiya-24'' kanalında, 6 ay aradan sonra ilk kez yayımlanan röportajında, Suriye Ulusal Konseyi'nin parlamento seçimlerini boykot ederek muhaliflerin itibarını zedelediğini savunarak, ''Boykot çağrısı yapmanın halkı boykot etmekten hiçbir farkı yok'' dedi.
 
''Temsilcisi olduğunu iddia ettiğiniz halkı nasıl boykot ediyorsunuz?'' ifadesini kullanan Esad, ''Bu yüzden onların Suriye'de herhangi bir ağırlığının veya öneminin olduğunu düşünmüyorum'' diye konuştu.
 
Suriye hükümetine karşı savaşanlar arasında ''El Kaide'' gibi aşırı grupların üyelerinin de bulunduğunu savunan Esad, ''Bazı yabancı askerler var ve bazıları ise hala canlı. Gözaltına alınıyorlar. Onları tüm dünyaya göstermeye hazırlanıyoruz'' dedi.
 
Esad, sözde Suriye Özgür Ordusu'nun, ne ordu ne de özgür olduğunu belirterek, ''Değişik ülkelerden silah ve para alıyorlar. Onlar çeşitli cezalara çarptırılmış, yasaları ihlal eden bir avuç eşkıya'' ifadesini kullandı.
 
Muhaliflerin aralarında bulunan ve yakaladıkları yabancıları, şu ana kadar bu durumu ispat edecek belgelere sahip olmadıkları için yayınlamadıklarını kaydeden Esad, şöyle konuştu:
 
''Dış görünüşlerine bakarak yabancı olduklarını söylemek son derece kolay ancak hala onların yabancı olduğunu ispatlayabilecek delillere sahip değiliz. Gözaltına alınan yabancıların büyük çoğunluğu Arap ülkelerinin vatandaşları.''
Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2012, 09:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER