Çin'de son 5 ayın en yüksek koronavirüs vakası kaydedildi

Çin'de Ulusal Sağlık Komisyonu'nun açıkladığı verilere göre son 24 saatte rapor edilen 52 Covid-19 vakasının 51'i başkent Pekin'de bulunan Hebei bölgesinden geldi.

Çin'de son 5 ayın en yüksek koronavirüs vakası kaydedildi

Euronews'in haberine göre; Hebei bölgesinde yerel yetkililer geniş çaplı Covid-19 testlerine başladı. Bölgede toplanmalar yasaklanırken, giriş ve çıkışlara yönelik kısıtlamalar getirildi.

KORONAVİRÜS TESTİ İSTENİYORDU

Çin devlet televizyonu Hebei yerel yönetiminin tren istasyonlarına girişleri yasakladığını duyurdu. Söz konusu şehirde daha önce yolculardan negatif Covid-19 testi isteniyordu

Hebei bölgesindeki rakamlar da dahil olmak üzere Çin'de son 24 saatte toplamda 63 Covid-19 vakası rapor edildi. Bir önceki günü bu sayı 32 olmuştu.

Çin'de en son 30 Temmuz'da 127 vaka tespit edilmişti. Bu tarihten sonra ülkede en yüksek Covid-19 vakaları görüldü.

ÖLÜ SAYISI 4 BİNİ GEÇTİ

Ülkede resmi verilere göre salgının başından bu yana açıklanan toplam Covid-19 vakası 87 bin 278'e yükseldi. Covid-19 kaynaklı ölü sayısı 4 bin 634 oldu.

YENİ TÜRE RASTLANDI

Diğer yandan çarşamba günü Guangdong bölgesinde yetkililer, daha önce Güney Afrika'da görülen koronavirüsün mutasyona uğramış yeni bir türüne rastladıklarını açıkladı. Bazı bilim insanları, Covid-19 aşılarının mutasyona uğradıkları için yeni virüs türüne karşı etkili olamayabileceği konusunda endişelerini dile getiriyor.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2021, 12:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER