Bu Oyuncaklara Yürek Dayanmaz!

Lunapark oyuncaklarının, heyecan meraklılarına sunduğu adrenalin yolculuğu her geçen gün daha da akrobatik bir hal alıyor. Fakat şimdi ekranlarınıza getireceğimiz görüntülerde durum biraz daha korkutucu. Kalbi olanlar DİKKAT! Çünkü bu görüntülere tabir-i caizse YÜREK DAYANMAZ!!!

 

Dünyanın her yerinde hayranları bulunan, siz eğlenmeye gittiğiniz halde size korkuyu ve heyecanı da yanında tattıran lunaparkların ve büyük eğlence parklarının vazgeçilmezidir ROLIR KOSTIRLAR.

Yerçekimine karşı koyan ve adrenalin pompalatan bu oyuncaklar, bambaşka bir yapısal projenin geliştirilmesi ile daha heyecan verici modellere ulaşıyor.

Dünyanın farklı yerlerinde hız, yükseklik ve dönüş rekorları kıran bu muhteşem eğlence aletlerinin en çılgını ise King’s Island’daki Banshee…

Banshee, yolcularını mümkün olduğunca alt-üst etmek için tasarlanmış. Yaklaşık bin 250 metre ile dünyanın en uzun baş aşağı giden hız treni rekoruna sahip.

Bir diğer korkutucu oyuncaksa İngiltere’de bulunan New SkyScreamer… Bu oyuncak dünyanın en uzun salıncağı.

121 metre yüksekliğindeki bir kulenin tepesinde saatte yaklaşık 48 km hızla sallanıyor. Ayrıca salıncakta iken Connecticut Nehri’ni tamamıyla görebiliyorsunuz.

Las Vegas’ta bulunan El Loca ise, küçük, dört kişilik arabalardan oluşan bir yolculuk sunuyor. Her şey aşağı yukarı giden keskin virajlar ile başlıyor.

Hız treni, adeta büyük dalgaların içindeymiş hissi yaratıyor.

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2014, 17:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER