2021’in ilk yarısında bizi neler bekliyor?

Bu hafta etkisi minimum 6 ay üzerimizde olacak ve bizler için 2021 yılının ilk yarısını nasıl geçireceğimiz konusunda oldukça önemli bir Güneş Tutulması yaşanacak. En çok Ateş ve Hava burçlarının etkileneceği 14 Aralık haftasına Yay Burcunun 23. Derecesinde gerçekleşecek bir Güneş Tutulması ile adım atıyoruz. Güneş Tutulmaları’nın yeni başlangıçları ifade ettiğini fakat bu tutulmanın Güney Ay Düğümü tarafında gerçekleştiği için uzun zamandır yenilemeye ihtiyacımız olan konular hususunda yenilik getireceğini söyleyen Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı, yeni haftanın ilk gününde burçların bizlere ne gibi işaretler verdiğini açıkladı.

Artık koronadan kurtulmak ve yenilenmek istiyoruz. Ya da uzun zamandır işsiziz ve artık bir yenilenme arayışı istiyoruz. İş, aşk, mevki, sağlık gibi konularda küllerimizden yeniden doğmak için bu tutulma bizi destekleyecek. En çok Ateş ve Hava burçları etkilenecekler. Yay, İkizler, Koç, Aslan, Terazi ve Kova Burçları 1. Dereceden bu tutulmadan etkilenecekler.

Boğa, Başak ve Oğlak Burçları ise yaşamlarında görmedikleri yeni deneyimleri, yeni yetenek alanlarını keşfedecekler. Ummadıkları farklı işlerde farklı aşklar yaşarken kendilerini bulabilirler.

Yengeç, Akrep ve Balık burçları ise bu tutulmada iradelerini geliştirecekler. Sabah okulunu okuyan akşamları ise okumak için çalışan öğrenci gibi hissedecekler kendilerini. Biraz fazla çalışmak ve kendi hayalleri, hedefleri için yaşamlarını programlamaları gerekecek. Tutulma ülkemizden gözlemlenemeyecek. Güney Amerika bölgesinde görülecek. Arjantin, Brezilya’nın güneyi, Şili en çok etki alacak yerler. Paraguay, Peru, Bolivya ise gölgeli şekilde tutulmayı gözlemleyebilecekler.

Dünyanın bu bölgesinde görülen tutulma sular, depremler ve okyanus akıntıları ile değişen hava koşullarını, mevsim zorluklarını ön plana taşıyabilir. Hem okyanus akıntıları önemli hem de dünyamızın karasal oksijen deposu amazonlar tıpkı akciğerimiz gibi bizim için çalışır. Buralarda yaşanacak olumsuzluklar tüm dünya ülkelerini coğrafi olarak tehdit altında bırakabilir.

Ekonomi, siyasi yaptırımlar nedeniyle yine canımız acıyabilir. Artık doğa karşısında çaresiz olduğumuzu, doğayla iç içe yaşam alanları yaratmamızı hatırlamamız gerekiyor.

Tutulma Derecesi:
23 derece Yay Burcu, 23 derece Kova burcu gibi çalışır. Derecenin Terim ve Dekan Yöneticiliği Satürn’e çalışıyor.

Tutulma Derecesi Kova Burcu özelliği taşıyor. Terim ve dekan yöneticiliği de Satürn gezegenine çalışıyor. Teknoloji ile kolektife hizmeti göreceğiz. Globalleşmenin önemini bir kez daha anlayacağız. Haberleşme, teknoloji, sibernetik iletişim ön planda olacak. Devlet, hükümet toplum ve halk için öncelikler alacak. Özellikle sağlık konusunda umutlu bir alanı temsil ediyor.

Avantajı sağlık konusunda halkın ihtiyaçları öncelikli motivasyonlarımızı oluştururken dezavantajlı kısımda bilgi kaynaklarının kirliliği, pratik uygulamalardaki dikkatsizlikler nedeniyle yaşanan krizli süreçler bizi bekliyor olacak.