banner51

Zayıflama diyetlerinde yeni yaklaşımlar

Merhaba Ben Haber okuyucuları;

Zayıflamak, incelmek, yağ yakmak dediğimizde pek çoğumuzun heyecanla karşıladığı, hayır diyemeyeceği bir kavramı konu ediyor oluruz çoğu zaman. Aslına bakarsanız pek çoğumuzda bazı dönemlerimizde ya kendimize özgü yada bir uzman danışmanlığında zayıflama diyetleri veya programları denemiş uygulamışızdır.Başarılı olduğumuz da olmuştur, sonuç alamadığımız da...

Pek çoğumuz diyet dendiğinde genel kural olarak düzenli ara öğünleri, su içmeyi, bir öğün sebze yiyip bir öğün ızgara et veya et ürünleri tüketmeyi, ekmek ve tatlıyı kesmeyi kuru kayısı taşımayı çok çok iyi biliyordur. Yine de bu standarda yakın zayıflama sisteminden de çok sıkılmış ve yenilikleri merak ediyor olabilirsiniz.Sizleri en yeni, bilimsel özü sağlık olan, standartlardan farklı, yepyeni, kişiye özel doğru beslenerek zayıflatan metodlar ile tanıştırmak güzel olur diye düşünüyorum. Bu yeni yaklaşımları sizler de deneyerek hızlı ve rahat, daha da kişiye özel diyet modeleri keşfetmiş ve yağ kaybı hatta kas kazanımı ile sonuçlanmış güzel ve farklı bir zayıflama diyeti uygulamış olabilirsiniz.

Fonksiyonel tıp diyeti

Bu yaklaşımda esas amaç kilo vermek değilken daha az inflamasyonu olan bir beden kimyası oluşturmak prensibi ile mevcut veya olası hastalıkları iyileştirme ve engellemeyi amaç edinir. Başta şeker, işlenmiş tüm gıdalar, gluten ve süt ürünlerinin beslenmede olmadığı, açlık sürelerinin uzun tutulduğu, besin desteklerinin yoğun kullanıldığı sebze, meyve, sağlıklı yağlar, kuruyemişler baklagiller, fermente ürünler ve sağlıklı sıvıların kullanıldığı beslenme sistemidir. Genellikle kilo fazlalığı ve sağlık sorunları bir arada olan kişiler için çok daha uygundur.

Alkali sıvılar ve sıvı detoks kürleri

Bu yöntem özel hazırlanmış alkali sebze, meyve ve besin karışımlarıyla hazırlanmış, haftada iki veya maksimum üç gün süreyle uygulanan, katı beslenmeye ara verilen, kilo vermeyi ayrıca detoksla karaciğer ve bağırsak sistemini arındırmayı hedefleyen diyet metodudur. Sağlık sorunu olmayan ve kilo fazlası 2 ile 4 kilo ile sınırlı kişiler için geçerlidir.

İçeriği proteince zenginleştirilip güçlendirilmiş özel üretim hazır paket gıdalar

Bu yöntem dünyada çok yaygın ülkemizde de son yıllarda aktif olarak kullanılan,tıbbi analiz ve değerlendirmelerinizden sonra sadece uzman kontrolünde şahsınıza sipariş edilen protein içeriği eşit hale getirilmiş, çorbadan makarnaya hatta tatlıya kadar özel formülle üretilmiş gıdaların günlük planda yenildiği diyet modelidir. Normal diyetlere kıyasla daha çok yağ yakımının yanı sıra kas kazanımı sağlayabilen şeker, kolesterol sorunu dahil pek çok sağlık sorununda bile uzman eşliğinde kişiye özel uyarlanarak yapılan diyet tekniğidir. Ürünler sizin için özel sipariş edilir. Protein kısıtlanması yapılmış hastalar hariç pek çok metabolizmaya uygun yeni bir alternatif yöntemdir. Ürünlerin hazır geliyor olması diyette bulamama yapamama sorununu ortadan kaldırır.

DNA analizi doğrultusunda gıda intolerasyonu tespiti

Rutin diyet programlarına farklılık getiren, sizin bedeninize en uygun olan ve hiç uygun olmayan besinlerin tespit edilip, beslenme programından uzaklaştırılması ile kişiye özel olarak planlanmış diyet metodudur. Kilo verme ile hastalık tedavilerini bir arada düzenler. Az kilo problemi olup özellikle hazımsızlık şişkinlik migren eklem ağrısı halsizlik ve defekasyon sorunları olan kişiler için uygundur.

Haftalık eleminasyon metodu

Her hafta bir gıda grubunun uzaklaştırılmasına dayanan, yapımı kolay yeni diyet metodudur. Gluten, laktoz, et ve ürünleri, meyve ve en son çiğ ve pişmiş sebzenin sistemden elemine edildiği yöntemdir. Gelişme dönemi dışında ve herhangi bir hastalık bulgusu yok ise yapılan haftalık uygulanan yeni yaklaşımlardan biridir.

Rutin beslenme sistemlerini denemiş, belki sıkılmış ya da sonuç alamamış, iyileşememiş kişilere yeni ve özü sağlık olan, yağ kaybını garanti eden kan profilini olumlu yönde iyileştiren yepyeni yaklaşımları anlatmak istedim. Benim bu sistemlerden en favorilerimin ne olduğunu soracak olursanız, fonksiyonel tıp diyeti ve DNA analizine göre gıda intolerasyon diyeti derim. Şu hiç unutulmamalıdır ki; tüm bu yöntemler, sadece uzman eşliğinde uygulanabilir. Öncesi veya sırasında kan tahlili mutlaka yapılmalıdır. Sevgi ve sağlıkla kalın.

YORUM EKLE