banner51

Yüzmek isteyen Bornova'ya!

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, Bornovalılar için belediyeye ait yüzme havuzlarının sayısını artıracaklarını söyledi.

Yüzmek isteyen Bornova'ya!

Bornova Belediyesi çocuklar ve gençlerin yaz tatillerini daha iyi değerlendirebilmeleri için yaz döneminde 10 farklı branşta spor kursu veriyor. Yaz Spor Okulları kapsamında açılan yüzme kursları ise en büyük ilgiyi görüyor. Yaz boyunca 3 periyot şeklinde gerçekleşecek olan ve eylül ayında sona erecek yüzme kurslarından bu dönem 6-15 yaş arası 1138 kişi yararlanıyor.

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ da belediyeye ait havuzlarda yüzme keyfi yaşayan çocuklarla biraraya geldi. Işıkent Muhammet Yıldız Spor Tesisleri'ndeki havuzlarda antrenörlerinden eğitimler ve tesis hakkında bilgi alırken, kursiyerlerle de sohbet etti. Çocuklarını kurslara getiren veliler ile de tek tek konuşan Dr. Mustafa İduğ, kurslarla ilgili görüşlerini aldı.

Spor okullarından yaz döneminde 10 branşta 2 bine yakın kişinin yararlandığını belirten Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, "Tesislerimizin 500 bin nüfuslu Bornova'da daha fazla olması gerektiğine inanıyorum. Özellikle de yüzme için gelen yoğun talepler var. Bunun için Bornova'nın 3-4 farklı noktasına yeni yüzme havuzları yapmak için harekete geçtiğimizin müjdesini vermek isterim" dedi. Başkan İduğ, yüzmenin özellikle de çocukların sağlığı açısından çok önemli olduğuna da vurgu yaptı.

Bornova'nın bir spor kenti olduğunu belirten Başkan İduğ, "10 farklı branşı daha da geliştirecek çalışma içerisindeyiz. Engelli vatandaşlarımızın da spor yapabilemesine uygun alanlar oluşturacağız" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER