Türkiye'de bir ilk: OLİG

Gençlerin spora yönelmesi, yeni yeteneklerin ortaya çıkması için çok büyük bir sportif proje tasarlayan Torbalı Belediyesi, Okullar Ligi (OLİG)’ne start verdi. 3 branşta 100 takım ve 1500 sporcunun mücadele edeceği OLİG 22 Mart’a kadar sürecek

Türkiye'de bir ilk: OLİG

  Spora verdiği değer ile dikkatleri üzerine çeken Torbalı Belediyesi, bugüne kadar görülmemiş çapta bir turnuvaya imza atıyor. İlçede yaşayan gençlerin spor yapmalarını ve yetenekli gençlerin belirlenmesini sağlamak adına düzenlenen Okullar Ligi (OLİG) ilk karşılaşmalar ile başladı. OLİG’de basketbol, voleybol ve futbol gibi branşlar yer alıyor. 3 farklı branşta 100 takımda, 1500 sporcu mücadele ediyor. Küçük, yıldız ve genç kategorilerinde yapılan karşılaşmalar 22 Mart tarihinde oynanacak final müsabakaları ile sona erecek. Kıyasıya mücadelenin yapıldığı OLİG’de 52 futbol, 28 voleybol ve 16 basketbol takımı yer alıyor. Lig usulü yapılacak olan karşılaşmalarda rakiplerini geçebilen takımlar şampiyonluk için mücadele edecek. Her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü OLİG’de takımların giydiği formalar da Torbalı Belediyesi tarafından yaptırıldı. Belediye yetkilileri OLİG isminin marka tescili için Türk Patent Enstitüsüne başvuruda bulundu.

ÇOK KAPSAMLI BİR SPORTİF OLUŞUM

  Yurt genelinde bu kadar kapsamlı bir sportif projeye imza atılmadığını hatırlatan Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, “Okullar Ligi, kısa adıyla OLİG projesi; ilçemizdeki tüm ilk ve orta öğretim okullarıyla, lise ve dengi okulların üç spor dalında oluşturacakları takımlarıyla yer alacağı sportif bir oluşumdur. OLİG projesiyle ilçemizde yaşayan küçükler, yıldızlar ve gençler kategorilerinde yer alan 2001-2008 doğumlu yaklaşık bin 500 gencin basketbol, voleybol ve futbol branşlarındaki sportif etkinliklerle; aktif, disiplinli, iş birlikçi, planlı ve rekabet yönü açık bireyler olmasına katkı konmayı amaçladık. Bu projenin sonunda gençlerimizin; bir grup, takım ya da ortak hedefe yönelik aidiyet kurabilmiş, uzlaşmacı ve sorunun çözümüne odaklı, kendine güvenli, kentli olma bilinci yerleşmiş, bağımlılıktan ve suçtan uzak bireyler olmasına katkı koyacağız. OLİG, 22 Mart tarihinde sona erecek. Projenin sorunsuz bir şekilde tamamlanmasını diliyorum. Emeği geçen belediye personelimize de teşekkür ediyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER