Torbalı rengarenk!

İzmir'in Torbalı ilçesinde bu yıl 3'üncüsü düzenlenen Gençlik ve Spor Festivali renkli görüntülerle başladı

Torbalı rengarenk!

3. Torbalı Gençlik ve Spor Festivali'ne ilçedeki liselerden toplam 800 sporcu katıldı. Festival, sporcuların boya savaşına sahne oldu. Daha sonra sporcular festivalde, plaj voleybolu ve futbolu ile sokak basketbolunda yeteneklerini ortaya koydu.

Torbalı Belediye Kültür Merkezi'nin bahçesinde oluşturan 3 ayrı sahada eleme usulü yapılan müsabakalar, kıyasıya rekabete sahne oldu. Müsabakaların sonunda şampiyon olacak takımın para ve çeşitli hediyelerle ödüllendirileceği bildirildi. Festivalin önümüzdeki günlerde düzenlenecek konserler ve farklı sosyal, kültürel etkinliklerle 15 Mayıs'a kadar devam edeceği bildirildi.

Torbalı'da okul hayatına devam eden 40 bin dolayında öğrenci bulunduğunu belirten AK Partili Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, "İlçedeki bu genç potansiyelin, genç enerjinin farkındayız. Gençliğe dönük hizmet ve projeleri hayata geçirme konusunda da son derece faaliz. Belediye Kültür Merkezimiz'de sanat, spor gibi alanlarda açtığımız kurslarda binlerce gencimizin yeteneklerini geliştirmesine ön ayak oluyoruz. Sadece geleceğe imza atacak genç sporcularımızı yetiştirmekle de kalmıyoruz gençlerimize yeni spor alanları sunuyoruz. Torbalı'nın neredeyse her mahallesine gençlerimizin boş zamanlarını değerlendireceği, arkadaşlarıyla birlikte spor yapıp eğlenebilecekleri halı sahalar ve basket bol sahaları inşa ettik. Etmeye devam ediyoruz" dedi.

"SÜREKLİ İSTİŞARE HALİNDEYİZ"

Ayrancılar Mahallesi'nde gençliğe dönük çok önemli bir projeye imza attıklarını vurgulayan Görmez; "Ayrancılar Gençlik Merkezi ve Spor Kompleksi'nin inşaatı yakın zamanda  bitiyor. Torbalı Sosyal Eğitim Merkezleri'ni (TOZSEM) kurduk. Buralarda da gençliğimizin potansiyelini geliştirmeye dönük aktivite ve kurslarımız olacak. Gençlerimizin bedensel eğitimleri yanında onların okul eğitimlerine de önemli katkılar sunuyoruz. İlçede ilk defa üniversite öğrencilerine karşılıksız burs veren bir vakıf kurduk. Torbalı Eğitim Vakfı (TOREV) bugüne kadar 500'e yakın üniversite öğrencisine karşılıksız burs desteğinde bulundu. Sizlerle sürekli iç içe istişare halindeyiz. Okullarımızı tek tek gezip eksiklikleri belirliyor ve bu eksikliklerin anında giderilmesi için harekete geçiriyoruz. Okul bahçelerinin asfaltlanmasından, araç gereç ve malzeme desteğine kadar her konuda elimizden gelenin fazlasını yapıyoruz" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER