Tatili spor yaparak geçirdiler

Balçova Belediyesi Spor Okulları sömestr tatilinde de çocuklar doyasıya spor yaptı. Moral ve motivasyon amaçlı düzenlenen ve şampiyonu olmayan turnuvalarda her çocuğa madalya ve Nutuk hediye edildi

Tatili spor yaparak geçirdiler

Balçova Belediyesi'nin 15 yıldır binlerce çocuğa ücretsiz eğitim verdiği Spor Okulları sömestr tatilinde çocuklar için eğlenceli spor aktiviteleri düzenledi. Belediyenin, farklı bölgelerde konuşlanmış spor tesislerinde futbol, basketbol, tenis, voleybol, anne çocuk cimnastiği branşlarında eğitim alan çocukların spor malzemeleri de her yıl olduğu gibi Balçova Belediyesi tarafından karşılandı. Uzman beden eğitimi öğretmenlerinden spor eğitimi alan binlerce çocuk, farklı spor dallarında yapılan müsabakalara katılarak önemli başarılara imza attı.

Okulların kapanması ile yorucu bir dönemi geride bırakan çocuklar Sömestr tatilinde de spor okullarının imkanlarından yararlandı. Moral ve motivasyon amaçlı düzenlenen ve şampiyonu olmayan turnuvalarda çocuklar hem spor yaptı hem de eğlendi. Spor aktivitelerine katılan her çocuğa madalya ve Nutuk hediye edilen kapanış töreninde bir konuşma yapan Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya "Amacımız çocuklarımızın hem sağlıklı büyümesi hem de kötü alışkanlıklardan uzak durmasını sağlamak. Balçova da spor eğitimini ücretsiz yaptığımız günden bu yana özellikle çocuk suç oranlarında çok çok önemli bir düşüş yaşandı. Ayrıca Balçova'nın eğitim alanındaki başarısı da ciddi bir artış gösterdi" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER