Selçuk'ta çevre seferberliği

Selçuk Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından düzenlenen çevre etkinliği büyük ilgi gördü. Kağıt, cam şişe, atık yağ ve pil gibi atıkların geri dönüşüme kazandırılması amacıyla düzenlenen etkinliğe katkı sunan vatandaşlara çeşitli hediyeler verildi.

Selçuk'ta çevre seferberliği

Selçuk Belediyesi “Sıfır Atık” sloganıyla önemli bir etkinliğe imza attı. Evlerde bulunan ambalaj atıklarının toplanması, geri dönüşüm bilincinin yaygınlaştırılması amacıyla düzenlenen etkinliğe Selçuk halkı yoğun ilgi gösterdi.  Pazar yerinde düzenlenen etkinlik kapsamında çok sayıda plastik şişe, kağıt, pil ve atık yağ gibi geri dönüşüm açısından önem arz eden atıklar Selçuk Belediyesi standına teslim edildi.

Etkinlikte ayrıca Selçuk Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından ambalaj atıklarının geri dönüşüme kazandırılabilmesi için  hayata geçen “Nereye Atayım” projesi hakkında bilgi de verildi. Etkinliğe katılan vatandaşlar, özel olarak hazırlanan Selçuk Belediyesi Geri Dönüşüm standı ve panosu önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER