Şakir Süter Gazetecilik Yarışması için başvurular başladı

Bergamalı gazeteci- yazar merhum Şakir Süter anısına Bergama Belediyesi ile İzmir Gazeteciler Cemiyeti tarafından bu yıl 9.'su düzenlenen ve Bergama Ticaret Odası'nın da destek verdiği "Şakir Süter Gazetecilik Yarışması" için başvurular başladı.

Şakir Süter Gazetecilik Yarışması için başvurular başladı

Bergama Belediyesi, İzmir Gazeteciler Cemiyeti ve Bergama Ticaret Odası'nın, İzmir'de görev yapan gazetecilerin mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak ve başarılı çalışmaları özendirip, ödüllendirmek amacıyla düzenlediği 'Şakir Süter Gazetecilik Yarışması'; 'Haber' (yazılı ve görsel)', 'inceleme-araştırma', 'röportaj' ve 'fotoğraf' olmak üzere 4 ayrı kategoride yapılıyor. Yarışma, İzmir ve ilçelerindeki basın-yayın organlarında çalışan gazetecilerin 20 Temmuz 2019 - 20 Temmuz 2020 arasındaki çalışmalarını kapsıyor. Gazeteciler için sarı basın kartı zorunluluğu ise bulunmuyor.

Adayların çalışmalarını en geç, 20 Ağustos 2020 Perşembe günü saat 17.30'a kadar İzmir Gazeteciler Cemiyeti [email protected] elektronik posta adresine iletmesi gerekiyor. Kazananlara ödülleri Şakir Süter'in ölüm yıldönümü olan 27 Ağustos 2020 Perşembe günü düzenlenecek olan törende verilecek.

YARIŞMA İLE İLGİLİ DETAYLAR

YARIŞMA DALLARI:

1) Haber

2) İnceleme-Araştırma

3) Röportaj

4) Fotoğraf

ÖZEL ÖDÜLLER

1-) Vecdi Altay Özel Ödülü (İGC Özel Ödülü)

2-) Bergama Belediyesi Özel Ödülü

3-) Ekonomi Özel Ödülü (Bergama Ticaret Odası)

9. ŞAKİR SÜTER GAZETECİLİK YARIŞMASI YARIŞMA TAKVİMİ

Eserin yayınlanma tarihi: 20 Temmuz 2019-20 Temmuz 2020

Son başvuru: 20 Ağustos 2020 Perşembe

Jüri toplantısı: 21 Ağustos 2020 Cuma

Açıklama: 22 Ağustos 2020 Cumartesi

Ödül töreni: 27 Ağustos 2020 Perşembe (Bergama)

GEREKLİ FORMLARIN VE ŞARTNAME'NİN LİNKİ;

İzmir Gazeteciler Cemiyeti; http://igc.org.tr/igc/sakir-suter-gazetecilik-yarismasi-sartnamesi/

BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN İLETİŞİM

İzmir Gazeteciler Cemiyeti; 0 232 463 32 15 / [email protected]

BERGAMA BELEDİYE BAŞKANI HAKAN KOŞTU; "HEMŞEHRİMİZ MERHUM ŞAKİR SÜTER'İ RAHMETLE ANIYORUM"

25 Ocak 1950'de Bergama'da doğan ve çok sevdiği gazetecilik mesleğine 1970 yılında Akşam Gazetesi'nde muhabir olarak başlayan Şakir Süter'in iyi bir gazeteci ve hemşehri olarak tüm Türkiye'de olduğu gibi Bergama'da da gönüllerde taht kurduğunu söyleyen Belediye Başkanı Hakan Koştu, "Düzenlediğimiz bu yarışmayla paydaşlarımızla birlikte değerli büyüğümüz, hemşehrimiz merhum Şakir Süter adını yaşatmak istiyoruz. Yarışmamızda paydaşlarımızla birlikte kamu adına görev yapan gazeteci arkadaşlarımıza da bir nebze olsun destek olmak istiyoruz. Hemşehrimiz merhum Şakir Süter, uzun yıllar boyunca istikrarlı olarak gazetecilik mesleğini yürüttü. Çalışma yaşamının her döneminde işini severek ve inanarak yapan, merhum Şakir Süter onurlu bir kalem olarak hafızalarımızda ve kalbimizde yaşamaya devam ediyor. Doğup büyüdüğü, yetiştiği toprakların vicdanı olan merhum Süter'in hayatı ve mesleğine olan muhabbeti, yeni kuşak gazetecilere ve Türk medyasına her zaman örnek olmalıdır" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER