'Ramazan Sokağı' açıldı

Ramazan ayı boyunca açık kalacak ve hemen her gün bir etkinlik gerçekleştirilecek olan Ramazan Sokağı dualar eşliğinde açıldı

'Ramazan Sokağı' açıldı

Torbalı Belediyesi tarafından bu yıl 4.cüsü düzenlenen Ramazan Sokağı Ertuğrul Mahallesi Sultan 2. Abdülhamit Caddesi’nde törenle açıldı. Ramazan sokağı daha ilk günden ilçe sakinlerinin akınına uğradı.

Mehteranla ve semazen gösterisiyle yapılması planlanan açılış Filistin’deki katliam sonrası ilan edilen milli yas nedeniyle buruk geçti. Açılışa, Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’in konuşması damgasını vurdu.

Mübarek Ramazan ayına Filistin’de yaşanan katliamın gölgesinde girildiğine değinen Başkan Görmez, şunları söyledi “Maalesef heyecanla beklediğimiz Ramazan’ı Şerif’e girerken yüreğimiz buruk, kalplerimiz matemli. Bu matemin nedeni, Filistin’de Müslüman kardeşlerimize reva görülen İsrail zulüm ve vahşetidir. Bir asırdan fazla bir süredir İslam dünyasını kana, gözyaşına ve ateşe boğan Siyonizm ve onun yardakçısı emperyalizm karanlık yüzünü Filistin’de bir kez daha gösterdi.Hedef gözetmeksizin sivillere ateş açtılar. 14 yaşındaki çocukları, zulme göğüs geren anneleri ve tekerlekli sandalyedeki gençleri vurdular. Masum ve aciz insanlara kurşun attılar. İslam coğrafyasındaki Mazlum milletlerin yanında olan, yardımına koşan, aşını onlarla paylaşan bir milletiz, tarihin her döneminde bu hep böyle oldu. Afrika’da, Ortadoğu’da, Asya’da dünyanın her yanında yardıma muhtaçların ve mazlumların yanında olduk “ şeklinde konuştu.

TORBALI ÇOK BÜYÜDÜ ,DEĞİŞTİ VE GELİŞTİ

Torbalı Belediyesinin son 4 yılda gerçekleştirdiği projelere de değinen Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez “İlçemiz sağlıkla ilgili olarak önemli bir sorununu çözdü. Devlet Hastanemizi hizmete açtık. Ulaşımda İZBAN hattının Torbalı’ya ulaşması yeni bir dönemin başlangıcı oldu. SSK binası, Huzur Evi, her mahalleye bir meydan, yüzlerce park, spor sahaları, yürüyüş yolları, bulvarlar, düğün sarayları, TOSEM’ler, Müselles alan, Fetrek Çayı Islahı, alt geçitler, yeni belediye hizmet binası, gençlik merkezi, köy konakları, evde bakım birimi, sosyal market, organik Pazar gibi çok sayıda projeyi hayata geçirdik. Torbalı tek kelime ile altın çağını yaşıyor. Camilerimizin, tarihi değere sahip yapıların restorasyonunu yaptırıyoruz. Bütün ibadethanelerin temizliğini üstleniyoruz. dedi.

1 AY BOYUNCA ETKİNLİK OLACAK

Torbalı Belediyesi tarafından bu yıl 4.cüsü açılan Ramazan Sokağı’nda 43 adet dükkân bulunuyor. Bu dükkânlarda çoğu el sanatları ürünü olan hediyelik eşya satışı yapılıyor. Ramazan boyunca açık kalacak olan sokakta hemen her gün bir etkinlik gerçekleştirilecek. Sokakta halk oyunları, konserler, meddah, Hacivat Karagöz ve palyaço gösterileri olacak. 43 ayrı stantta çeşitli hediyelik eşyalar, giyecek ve yiyecek malzemeleri satışa sunulacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER