Rahvan Atlar Bayındır’da Koştu

Bayındır Belediyesi ve Rahvan At Yetiştiricileri Derneği iş birliğinde düzenlenen 1. Rahvan At Yarışları Bayındır at yarış pistinde geçtiğimiz gün düzenlendi.

Rahvan Atlar Bayındır’da Koştu

Bayındır Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen yarışa Bayındır Rahvan At Yetiştiricileri Derneği üyeleri ve ülkenin çeşitli yerlerinden Rahvan atlara gönül vermiş 100’ü aşkın at ve binicinin katıldı. Yarışlar; baş, başaltı, büyük orta, küçük orta, deste, 4.taylar, 3.taylar, toz koparan ve taze beşli bayrağa koşar şeklinde düzenlendi.

'ATA SPORUMUZU YAŞATIYORUZ'

Bu özel yarışa tüm at yarışı severleri davet eden Bayındır Belediye Başkanı Dr. Ufuk Sesli şunları söyledi: “Göreve geldiğim günden bu yana Belediye olarak geleneklerimizi göreneklerimizi yaşatmaya büyük önem veriyoruz. Rahvan Atlara gönül vermiş, ülkemizin farklı yerlerinden gelerek bizlere bu heyecanı yaşatan arkadaşlarımıza teşekkür ederim. Ata sporumuzu yaşatabilmek için elimizden geleni yapıyoruz. At sevgisi de bizim genlerimizde, geleneğimizde var. Türklerin tarihinde her dönemde atların izini görmek mümkündür. Atalarımız güzel vatanımız Anadolu’yu, büyük şair Nazım Hikmet’in de dediği gibi “Akdeniz’e bir kısrak başı gibi uzanan” bu canım memleketi de at sırtında fethetmişlerdir. Gecemizi gündüzümüze katarak personelimizle birlikte çalıştık ve Bayındır’ımıza yakışacak bir yarış pisti hazırladık. Adil bir yarış olabilmesi için hakemlerimizin yer alacakları kuleleri inşa ettik. Ayrıca pistimizin çevre düzenlemesini de tamamlayarak hemşehrilerimize aileleriyle birlikte at yarışını rahatça izleyecekleri bir alanı hazır hale getirdik. Bayındır’da bir ilki gerçekleştirmenin haklı mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm at yarışı severlere keyifli seyirler diliyorum’’

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER