Prof. Dr. Emre Kongar, Karşıyaka'ya konuk oldu

Karşıyaka Belediyesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlediği etkinlikte Araştırmacı-Yazar Prof. Dr. Emre Kongar’ı konuk etti

Prof. Dr. Emre Kongar, Karşıyaka'ya konuk oldu

“Cumhuriyet, Öğretmenlerimiz ve Atatürk” isimli söyleşi ile Karşıyakalılarla buluşan Kongar, Türkiye’de tarih dersinin doğru öğretilmediğini söyledi, Karşıyaka Belediyesi’nin eğitim projelerini örnek gösterdi.

KODA’DAN 24 KASIM’A ÖZEL KONSER
Hikmet Şimşek Sanat Merkezi’nde gerçekleşen söyleşiye Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çoğunluğu öğretmen yaklaşık bin kişi katıldı. Söyleşinin ardından Şef Rengim Gökmen yönetimindeki Karşıyaka Belediyesi Oda Orkestrası konser verdi. Etkinlik sonunda ise katılımcılara, Emre Kongar seçkileri ile hazırlanan Nutuk dağıtıldı.

TÜRKİYE’YE ESİN VERİYORUZ
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Karşıyaka Belediyesi, eğitimi ve bilimi kendine hedef olarak koyan, bu uğurda projeler gerçekleştirip, tesis üstüne tesis açan bir yerel yönetimdir. Bu çabanın altında yatan düşünce, Türkiye Cumhuriyetini yaşatacak ve ilerletecek olan çağdaş, demokratik, laik ve aydınlık kuşaklara hizmet etme sorumluluğudur. Bütün bu çalışmalarla, pek çok yerel yönetime esin, güç ve cesaret veriyoruz. Bu çabamızda bize ışık olan, desteğini hiç esirgemeyen Emre Kongar hocamıza şükran borçluyuz” dedi.

“EĞİTİMDE KARŞIYAKA ÖRNEK OLMALI”
Prof. Dr. Emre Kongar” Ne yazık ki gelinen noktada, Türkiye’de parlamenter düzen yok edilmiştir. Demokrasinin yeniden kurulması kaçınılmazdır. Bunun başlangıç noktası yerel yönetimlerdir, başlangıç tarihi ise yerel seçimlerdir. Okullarda tarih doğru anlatılmıyor, çarpıtılıyor. Geleceğe ışık tutmak için en başta eğitime büyük önem verilmelidir. Karşıyaka Belediyesi’nin eğitim ve çocuk üzerine hayata geçirdiği yatırımlar bu anlamda ülke için iyi örneklerdir. Başta Evrensel Değerler Çocuk Müzesi olmak üzere tüm müzeleri gezdim. Karşıyaka Belediyesi’nin sadece eğitime yaptığı destek bile övgüye değerdir, Türkiye’ye örnektir” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER