O proje Ekim sonunda tamam

İzmir’de, Konak Belediyesi eylül ayı meclis toplantısının ilk birleşiminde konuşan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Toros Pazaryeri’nin ekim ayı sonunda tamamlanacağını söyledi.

O proje Ekim sonunda tamam

Konak Belediye Meclisi eylül ayı olağan meclis toplantısının ilk birleşimi yapıldı. Toplantıda konuşan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, 18 Ağustos’ta başlayan ve 53 saat sonra kontrol altına alınan yangınlara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Yangında büyük bir alanın zarar gördüğünü kaydeden Başkan Abdül Batur, "Ekolojik dengeyi bozacak bir yangın gelişti. Hem hava şartlarının çok kötü olması hem de diğer etkenlerden dolayı maalesef çok önemli bir yeşil alanımızı kaybettik. İzmir bu konuda duyarlılığını her zamanki gibi gösterdi" dedi. Yangının kontrol altına alınması için görev yapanlara teşekkür eden Batur, “Böyle bir felaketi omuz omuza yenmeye çalıştık. Kısa sürede bu felaketin izlerini silmek hepimizin görevi. 30 Ağustos’ta alana gittik. Felaketi yerinde görme açısından önemli bir toplantıydı. Tüm siyasi partilerin grupları orada düşüncelerini dile getirdi. Büyükşehir Belediyemiz hem bir bağış kampanyası hem de her doğan çocuk için ağaç dikilmesi noktasında önemli kararlar aldı. İnşallah böyle bir felaket bir daha yaşanmaz. İzmir siyasi partileriyle, devletin kurumlarıyla, yerel yönetimleriyle bu süreci en iyi şekilde atlatacaktır" dedi. ‘BİZ TEŞVİK EDİYORUZ’
Abdül Batur, toplantıda Toros Pazaryeri çalışmaları hakkında bilgi verdi. Pazaryerinin henüz tamamlanmadığını söyleyen Batur, “Toros ve Gültepe’deki inşaatlarımız devam ediyor. Biri spor tesisi bir de Toros’ta semt pazarı. Müteahhitlerin devam etmesine biz şükrediyoruz. Ülkede kriz yok deniyor ama isterseniz müteahhitlere sorun. Kaç tane iş yarıda kalmış? Onu sorarsanız zaten cevabı gelir. Biz müteahhitleri işi bitirmeleri için teşvik ediyoruz. Demirin fiyattı attı, devlet işi böyle bir iş" dedi. Batur, pazaryerinin ekim ayı sonunda tamamlanacağını söyledi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER