O ilçe, yeni sosyal tesisine kavuştu

İZMİR'in Bergama ilçesinin kırsal Topallar Mahallesi'nde, Bergama Belediye tarafından yaptırılan alt katı aşevi, üst katı ise seyir teraslı çok amaçlı sosyal tesisin açılışı gerçekleştirildi.

O ilçe, yeni sosyal tesisine kavuştu

Kırsal mahallelerde çalışmalarını sürdüren Bergama Belediyesi, Topallar Mahallesi'nde alt katı aşevi, üst katı seyir teraslı çok amaçlı salon olarak kullanılabilecek tesisi hizmete kazandırdı. İçerisinde muhtarlık odasının da bulunduğu toplam 190 metrekarelik alanda bulunan çok amaçlı sosyal tesis CHP'li Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç ve belediye meclis üyelerinin de katıldığı geleneksel köy hayrı ile birlikte hizmete açıldı.

"EŞİT VE HIZLI BİR ŞEKİLDE TAMAMLIYORUZ"

Başkan Gönenç açılış töreninde ise kurdeleyi Topallar Mahallesi Muhtarı Halil Kartal ve vatandaşlar ile birlikte kesti. Tesisin açılışında konuşan Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, "Büyükşehir Yasası ile 5 belde ve 114 köy mahallelere dönüştürülerek belediyemizin sorumluluğuna girmişti. Kırsal mahallelerimizde muhtarlarımız ve vatandaşlarımız ile yaptığımız görüşmelerde tespit ettiğimiz eksiklikleri sırasıyla, eşit ve hızlı bir şekilde tamamlıyoruz. Özellikle hayır yemeklerinde ve düğünlerde mahallelerimizde ihtiyaç duyulan salon ve aşevi gibi ihtiyaçları karşılamaya yönelik çalışmalarımız devam ediyor.  Bugün burada açmış olduğumuz tesisin tüm vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum" dedi. Açılış törenine katılan Topallar Mahallesi Muhtarı Halil Kartal ise Başkan Gönenç'e teşekkür etti.

Başkan Gönenç daha sonra kırsal Karalar Mahallesi'nde yapımına başlanılan düğün salonu ve aşevi olarak kullanılması planlanan çok amaçlı tesisi de gezerek incelemelerde bulundu. Başkan Gönenç'e Karalar Mahallesi Muhtarı Ziya Koç'ta eşlik etti.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2018, 15:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER