Narlıdere'de yılın annesi seçildi

Narlıdere'de 2. İnönü Mahallesinde yaşayan beş çocuk annesi Şahizer Kızıl, Narlıdere Belediyesi Pakize Ateş Kadın Danışma Merkezi öncülüğünde Belediye Meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcisi kadınların oluşturduğu seçici kurul tarafından yılın annesi seçildi

Narlıdere'de yılın annesi seçildi

Narlıdere Belediyesi Pakize Ateş Kadın Danışma Merkezi öncülüğünde Belediye Meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcisi kadınların oluşturduğu seçici kurul tarafından yılın annesi seçildi.  Şahizer Kızıl için 2. İnönü Mahallesi'nde evinde düzenlenen törene Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur da katıldı.

"HER ANNE YILIN ANNESİ"

Törende konuşan Başkan Batur, "Bence her anne yılın annesi. Annelerimizin bizlerin üzerindeki emeği çok büyüktür. Tabii bir de Şahizer Hanım gibi anneler var. Şahizer Hanım yılmadan, bıkmadan, usanmadan tüm olumsuz şartlara rağmen çocukları için mücadele etmiştir. 24 yaşındaki engelli kızı ile birlikte 23, 18, 15 ve 9 yaşlarındaki çocuklarının eğitimi ve bakımı ile ilgili gösterdiği olağanüstü çaba ve özveriden dolayı kurulun yılın annesi seçtiği Şahizer Kızıl, tüm bu zorlu sürecin üzerine eşinin mide kanseri nedeniyle malulen emekli olması ile birlikte daha da zorlu günler geçirmiş, fakat yılmamıştır. İçinde bulunduğu yoksulluk ve yokluğa aldırmadan çocuklarına en iyisi vermeye çalışan ve üniversite, lisede ilkokulda okuyan çocuklarının aldığı başarıları destekleyerek daha iyi bir hayata sahip olmaları için tüm fedakârlıklarda bulunmuştur. Bu fedakâr anneyi bizde Pakize Ateş Kadın Danışma Merkezimizin oluşturduğu komisyon ile birlikte yılın annesi olarak seçtik. Şahezer hanım gerek çocukları için gerek eşinin hastalığı sırasında gösterdiği özveri ile yılın annesi olarak seçilmeyi fazlasıyla hakketmiştir. Şahizer Kızıl'ı bir kez daha yılın annesi seçilmesinden dolayı tebrik ediyor, tüm annelerin anneler gününü kutluyorum" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER